PK Jadera: Dvije medalje Maksima Vrkića na mitingu u Rijeci

Vrijeme čitanja: 2 min

U Rijeci na 50m bazenu održao se 7. Plivački miting „Rijeka ’08“. Na ovom jednodnevnom natjecanju u konkurenciji plivača iz 10-ak klubova BiH, Slovenije i Hrvatske pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje PK Jadera branila su 23 člana, a najbolje rezultate ostvario je Maksim Vrkić (09) koji je unatoč povredi doplivao do dvije medalje.

Kao klub prvi put su Zadrani nastupili na ovom natjecanju, a ujedno je i većina njihovih mladih plivača po prvi puta nastupila u 50m bazenu te su zato izuzetno zadovoljni njihovim nastupima.

Natjecanje je održano u dva dijela, a natjecatelji su bili podijeljeni u četiri kategorije: A: Ž 2006/2007 & M 2005/2006, B: Ž 2008 & M 2007, C: Ž 2009 & M 2008, D: Ž 2010 g. i mlađe & M 2009 g.i mlađi. Mlađi natjecatelju C i D kategorije nastupili su u 50m disciplinama dok su natjecatelji A i B kategorije plivali 100m discipline te 200m mješovito, a svi zajedno su nastupili u štafetnim disciplinama.

Najbolje rezultate ponovo je ostvario briljantni Maksim Vrkić (09) koji je unatoč povredi koju je zaradio padom s bicikle par dana prije natjecanja u međunarodnoj konkurenciji doplivao do dvije medalje. Za prvu medalju izborio se u jutarnjem dijelu programa gdje je do srebra u konkurenciji od 103 plivača svoje kategorije doplivao u disciplini 50m leđno s vremenom 39.62, dok je u disciplini 50m slobodno s vremenom 33.85 zauzeo treće mjesto u konkurenciji od 105 plivača te na postolju preuzeo zasluženu brončanu medalju. Ostale discipline je završio plasmanima među 10 najboljih, tako je u disciplini 50m leptir (40.54) zauzeo 7.mjesto, a u disciplini 50m prsno (49.74) se plasirao na 9.mjesto.

ODLIČNE REZULTATE U INDIVIDUALNIM DISCIPLINAMA I PLASMAN MEĐU PRVIH 10 OSTVARILI SU I:

Ema Krstić (06): 100m leptir (1:16.59) – 5.mjesto; 100m slobodno (1:08.08) – 8.mjesto; 100m leđno (1:17.61) i 200m mješovito (2:52.59) – 10.mjesto

Roko Grgić (06): 100m slobodno (1:03.29) – 6.mjesto; 100m leptir (1:12.67) i 100m prsno (1:22.44) – 9.mjesto

Andrija Kačanić (07): 100m leptir (1:38.68) – 6.mjesto; 100m prsno (1:39.84) – 9.mjesto

Mirta Zubčić (08): 100m leptir (1:41.14) i 100m prsno (1:40.36) – 8.mjesto

Ivano Kuman (08): 50m prsno (46.33) – 6.mjesto

Mate Molnar (08): 50m prsno (47.08) – 8.mjesto

Lovre Jerak (05): 100m slobodno (1:04.48) – 8.mjesto

Danica Sorić (08): 100m prsno (1:41.53) – 9.mjesto

Muška štafeta u sastavu Roko Zubčić (05), Stipe Kasun (06), Lovre Jerak (05),, Roko Grgić (05) doplivala je do 4.mjesta u disciplini 4x50m mješovito (2:16.90), dok su 5.mjesto zauzeli u disciplini 4x50m slobodno (2:02.62), u istoj disciplini istu poziciju je zauzela i ženska štafeta u sastavu: Ema Krstić (06), Rita Herceg (07), Karla Mužanović (06), Aneta Zurak (06) s vremenom 2:11.65, dok se druga ženska štafeta u sastavu: Dora Babić (08), Danica Sorić (08), Mirta Zubčić (08), Mareta Štrbac (08) u obe discipline plasirala na 9.mjesto.

Na natjecanju su nastupili: Dora Babić, Lovre Bičić, Luka Čulina, Roko Grgić, Rita Herceg, Barbara Jerak, Lovre Jerak, Andrija Kačanić, Stipe Kasun, Toni Korda, Ema Krstić, Ivano Kuman, Mate Molnar, Karla Mužanović, Roko Peraić, Danica Sorić, Mareta Štrbac, Jere Vlatković, Maksim Vrkić, Šimun Zdrilić, Mirta Zubčić, Roko Zubčić, Aneta Zurak