Zadrani se pobjedom nad Solinom oprostili od domaćih navijača za ovu sezonu!

Vrijeme čitanja: 2 min

Nogometaši Zadra na najbolji su se mogući način oprostili od domaćeg travnjaka i svojih navijača za ovu sezonu. U dvoboju 25. kola Druge HNL na Stanovima su rezultatom 5:1 deklasirali momčad Solina koja će tako bodove vrijedne opstanka u ovom natjecanju tražiti u posljednjem kolu kod kuće protiv Dugopolja.

Zahvaljujući kiši i ružnom vremenu zadarski je stadion pohodio tek mali broj gledatelja pa su igrači trenera Mislava Karoglana ostali uskraćeni za glasniji pljesak kojega su itekako zaslužili. Kako zbog pristupa ovoj utakmici, koja im nije bila od velikog značaja, tako i zbog prikazanog kroz veći dio sezone pogotovo u njenom proljetnom dijelu.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon uvodnih dvadesetak minuta utakmice nakon kojih je na semaforu stajalo 3:0 za domaćina. Zadar je u vodstvo od 1:0 u petoj minuti doveo Matteo Pranić koji je sjajno potegnuo s lijevog boka i neobranjivo pogodio u suprotni kut vratara Solina Ivana Jelića.

Na 2:0 samo pet minuta kasnije povisio je Nicholas Llanos koji je loptu serviranu od strane Domagoja Muića neobranjivo spremio pod rašlje.

Prošlo je tek malo više od deset minuta a rezultat se nanovo promijenio. Još jednom u korist domaćih igrača. Ovog puta gol je bio malo manje spektakularan od prethodna dva ali svejedno prilično lijep. Zvonimr Begić je opalio s dvadesetak metara, a Antonio Repić glavom je skrenuo loptu u donji lijevi kut Jelića koji ni ovog puta nije imao šanse. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na veliki odmor.

Drugi dio bolje su otvorili gosti. Stvorili su nekoliko poluprilika koje koje nisu iskoristili a kazna za to uslijedila je u 59. minuti kada je Kristijan Jurić nakon slobodnog udarca loptom u šesnaestercu pronašao glavu Jure Jerbića koji ju je znalački pospremio iza leđa još jednom nemoćnog vratara Solina. Jerbić je tako na najljepši način opravdao kapetansku traku koju je ponio u izostanku Dragana Župana.

Ipak, gosti su dobru igru u drugom poluvremenu ipak okrunili pogotkom. Igrala se 75. minuta kada je po desnoj strani prošao Mislav Pezo čiji je udarac golman Zadra Bender uspio tek skrenuti na nogu spremnog Petra Čeke kojem nije bilo teško s dva metra loptu poslati u gol. No, nije prošlo dugo, točnije četiri minute, a igrači Zadra već su slavili novi pogodak. Svoj drugi gol na utakmici zabio je Repić postavivši tako i konačan rezultat ovog dvoboja.

Zadrani su tako novom pobjedom podebljali svoj bodovni saldo i sada se sa 34 boda nalaze na osmom mjestu prvenstvene ljestvice. U idućem, posljednjem kolu momčad sa Stanova gostuje kod Međimurja koje se današnjim porazom od 2:1 na gostovanju kod Osijeka II prometnulo u prvog favorita za ispadanje u Treću HNL.