Zadar pobjedom nad Osijekom osigurao Drugu HNL i iduće sezone!

Vrijeme čitanja: 2 min

Nogometaši Zadra svladali su na Stanovima drugu momčad Osijeka rezultatom 2:1 u dvoboju 24. kola Druge HNL. Nakon slavlja nad Varaždinom, u dvoboju igranom prije dva tjedna, Zadrani su na svom travnjaku uzeli mjeru još jednoj od najjačih ekipa ovog natjecanja.

S nova tri boda Zadar je sada i matematički dva kola prije kraja osigurao ostanak u drugoligaškom društvu, a po igri i rezultatima u posljednjih nekoliko utakmica dojam je kako su zaslužili i puno više doli borbe za očuvanjem pozicije u drugom razredu domaćeg nogometa.

Ekipa trenera Mislava Karoglana i danas je prezentirala dobar nogomet u kojem su mogli uživati svi koji su ovo proljetno poslijepodne odlučili provesti na tribini zadarskog stadiona.

Domaćine je u vodstvo već u 8. minuti doveo Dragan Župan iz slobodnog udarca. Potegnuo je kapetan Zadrana sa 20-ak metara, lopta se odbila od igrača Osijeka, promijenila smjer i prevarila vratara za vodstvo Zadra od 1:0.

I nakon gola nastavilo se s prilikama sa svake strane, a gosti su u 37. minuti uspjeli svoju iskoristiti. Stephane Dago je pobjegao zadarskoj obrani, izišao sam pred Bendera i pogodio za izjednačenje 1:1. Bio je to i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Početak drugog dijela ponovno je pripao domaćinu. Zvonimir Begić je u 54. minuti zapucao stopostotnu priliku, a zatim je tri minute kasnije u šesnaestercu srušen Antonio Repić. Sudac je pokazao na bijelu točku a siguran izvođač bio je Kristijan Jurić. Zadrani su do kraja uspjeli iskontrolirali rezultat i utakmicu privesti kraju u svoju korist.

Nakon 24. kola Zadar se nalazi na osmom mjestu prvenstvene ljestvice s 31 bodom čime je i prije posljednja dva kola osigurao poziciju koja ga drži podalje od zone ispadanja ali i 11. mjesta koje vodi u kvalifikacije sa drugoplasiranim iz Treće HNL jug.

U idućem kolu Zadrani će na Stanovima dočekati Solin koji se skupa sa BSK-om i Međimurjem bori za opstanak.