Remi VK Zadar 1952 i Primorja uz šest golova Ivana Vrbnjaka

Vrijeme čitanja: 2 min

U prvoj utakmici za sedmo mjesto u prvenstvu Hrvatske vaterpolisti Zadra 1952 su na svom bazenu odigrali bez pobjednika 10:10 u srazu s riječkim Primorjem.

Gosti su poveli 0:2, s dva pogotka Lovrića i jednim Jovančevića, Zadar je nakon prvih osam minuta bio u prednosti 3:2.

Drugu četvrtinu bolje su odigrali igrači Primorja te se na predah otišlo njihovim vodstvom 5:7.

Zanimljiv je bio i treći period te je sastav iz Rijeke uoči zadnjih osam minuta vodio 7:8.

S dva pogotka Vrbnjaka domaćin je pet minuta prije kraja stigao do prednosti 9:8. Nisu uspjeli sačuvati vodstvo te je u konačnici ogled završio rezultatom 10:10.

U svakom slučaju svi koji su došli mogli su uživati u prikazanom vaterpolu.

Briljantan je bio Ivan Vrbnjak sa 6 golova, 2 je dao Lovrić a 1 Jovančević i Škaro. Po službenoj statistici na vratima je Marko Slade imao osam obrana a mi smo ih pobrojali barem petnaest.

I ovaj ogled pokazao je koliko se Zadar približio najboljim hrvatskim klubovima što posebno veseli.

Prije rezimea cijele sezone momčad s Višnjika očekuje sljedećeg petka uzvrat u Rijeci kada ćemo i saznati koji će od ova dva sastava, Zadar ili Primorje na kraju osvojiti sedmo odnosno osmo mjesto.