Nazor uoči majstorice s MZT-om: “Potpisujem pobjedu i s pola koša razlike!”

Vrijeme čitanja: 2 min

Nakon izborenog polufinala doigravanja HT Premijer lige u kojem će snage odmjeriti protiv Cedevite, košarkaše Zadra sutra očekuje treći, odlučujući dvoboj play out serije ABA lige protiv MZT-a po kojem će mnogi sigurno suditi i o uspješnosti sezone momčadi s Višnjika.

Serija je izjednačena 1:1 nakon što je MZT slavio u prvoj utakmici na Višnjiku. Zadrani su uzvratili u drugom dvoboju igranom u Skoplju pa će tako odluka o tome tko će iduće sezone igrati u Prvoj, a tko u Drugoj ABA ligi, pasti u majstorici u Krešinom domu.

Trener Zadrana, Ante Nazor na današnjoj je konferenciji za medije naglasio kako bi bilo suludo razmišljati o bilo čemu drugom doli pobjedi.

„Vrijeme je da od početka do kraja pokažemo pravu mušku partiju. Mislim da su sazreli uvjeti za to. Imali smo zgusnut ritam, no to nam je na neki način i dobro došlo da svi uđemo u adekvatnu formu. Računam da će participirati apsolutno svi igrači koji su u ‘rosteru’, da ćemo dati najbolje od sebe i pobijediti pred našom publikom. Bilo bi suludo razmišljati u nekom drugom smjeru.“

Zadar je u Skoplju dobro odigrao, ali je na koncu slavio sa samo pola koša razlike. Je li vrijeme i za uvjerljiviju pobjedu?

„Potpisujem pobjedu i s pola koša razlike. To bi me apsolutno zadovoljilo. Respektiram protivnika i mislim da neće biti lako. Najbitnije je da uzmemo ključne momente utakmice. U svakom dvoboju postoji pet-šest ključnih trenutaka i ona momčad koja to ‘uzme’, ona i pobjeđuje. Možemo naći dosta sličnosti u zadnja dva susreta. U prvoj smo se utakmici na minus 14 raspali, dok smo u drugoj pokazali petlju i energiju. Trebamo biti pozitivni i maksimalno napaljeni svih 40 minuta, a mislim da motivacija neće biti problem kada je sutrašnja utakmica u pitanju. Ne zanima me hoće li pobjeda biti uvjerljiva ili neuvjerljiva. Zanima me samo pobjeda !“

Ima li u ekipi problema s ozljedama ili umorom?

„Nema. Rasporedili smo minutažu i svi su zadržali određenu svježinu. Svi smo na sto posto“, zaključio je Nazor.

Utakmica Zadra i MZT-a počinje u 18 sati, a karte će biti u prodaji od sutra.