Taekwondo klub Zadar: Marta Župan brončana na PH za seniorke

Vrijeme čitanja: 1 min

Na Seniorskom prvenstvu Hrvatske u taekwondou održanom u Samoboru, nastupilo je 110 natjecatelja iz 39 klubova u 8 muških i 8 ženskih kategorija. Domaćin je bio TK Samobor i TK Bistra. Natjecanje je bilo visoko kvalitetno, a Taekwondo klub Zadar je nastupio s jednom seniorkom.

U kategoriji + 73 kg prvi put među seniorkama nastupila je Marta Župan i u polufinalu je išla u borbu protiv Ive Požege (TK Banija – Karlovac) i osvojila TREĆE MJESTO i BRONČANU MEDALJU

Marta je prvu rundu odradila dosta rezervirano 3:14 ,drugu rundu je radila odlično te je došla na izjednačenje 14:15, međutim u zadnjoj rundi opet je popustila, nije radila onako kako zna pa je protivnica to iskoristila i pobijedila 25:15, a Marta ostala na trećem mjestu. Šteta jer je Marta kod zadnjeg susreta sa Požegom slavila.

Za Martu Župan popravni slijedi već za dvadeset dana na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore – U21 u Otočcu, na kojem će prvi put među seniorkama nastupiti i Ariana Oreč.