Medveščak na Pešćenici svladao Zadar za 1:0 u polufinaloj seriji doigravanja PH!

Vrijeme čitanja: 1 min

Košarkašice Zadra nisu uspjele i drugi put u manje od dva tjedna pobijediti pobijediti aktualnog prvaka i osvajača domaćeg Kupa, Medveščaka. U prvoj utakmici polufinala doigravanja Prvenstva Hrvatske zagrebačka je ekipa na svom parketu slavila s uvjerljivih 79:49 čime je u seriji na dvije pobjede povela s 1:0.

Zadranke u današnjem susretu nisu bile na nivou zadatka o čemu dovoljno govori podatak o čak 24 izgubljene lopte i tek 37 posto šuta iz igre. Izgubile su i bitku pod koševima, a domaće su igračice imale i osam ukradenih lopti više od gošći.

Prvih deset minuta igre otišlo je na stranu Medveščaka koji je bolje otvorio utakmicu te je nakon prve dionice imao prednost od 18:10. Niti u drugom dijelu Zadranke nisu pronašle igru s kojom bi nanijele veću štetu domaćinu. Dapače. Medveščak je do odmora uspio još povisiti prednost pa je rezultat nakon druge četvrtine iznosio 37:22.

U istom ritmu igralo se i u nastavku. Nakon tek nešto više od pet minuta treće četvrtine Medveščak je po prvi put otišao na prednost od preko 20 koševa razlike sve do najvećih plus 37 u 38. minuti. Sve što su igračice trenerice Marije Mazije uspjele napraviti do kraja dvoboja jest kozmetički uljepšati poraz.

Za analizu svega što se događalo u Zagrebu i otkrivanje onoga što je u konačnici dovelo do ovako visokog poraza stručni stožer Zadra i neće imati previše vremena. Druga utakmica u seriji na dvije pobjede igra se već za tri dana, odnosno u utorak u Zadru u dvorani broj 3 ŠC Višnjik s početkom u 20 sati.