Poraz i tuga u Poreču! Peti set još jednom koban za Zadranke koje će i iduće sezone igrati u Prvoj ligi!

Vrijeme čitanja: 2 min

Odbojkašice Zadra poražene su u gostima kod Poreča s 3:2 u setovima u trećoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu Super lige. Ovakvim raspletom Poreč će i dogodine nastupati u najvišem rangu domaće ženske odbojke, dok Zadar ostaje u Prvoj ligi u kojoj će kroz iduću sezonu tražiti novu priliku za plasmanom u viši rang.

Dva sata i devet minuta trajala je utakmica u Poreču koja je kao i ona prva još jednom otišla u peti set. No, ovog puta snobrnutim ishodom. Kako se na kraju pokazalo, Zadranke je skupo koštao loš ulazak u utakmicu. Domaće su relativno lagano došle do prednosti od 1:0, dok su u drugom setu okrenule prednost Zadra od 21:16 i privele ga kraju u svoju korist.

Vodstvo od 2:0 kao da je uspavalo domaće igračice što su Zadranke iskoristile za ekspresno smanjenje rezultata na 2:1. Na krilima osvojenog seta gošće su i četvrtom nastavile s dobrom igrom. Vodstvo koje su imale kroz cijeli set došlo je u opasnost pred sam kraj ali unatoč tome što su uspjele stići minus od pet poena igračice Poreča nisu uspjele do kraja okrenuti rezultat već je i ta dionica otišla na stranu Zadra.

A onda je uslijedila drama petog seta. Zadranke su ga sjajno otvorile i povele s 3:0. Probudile su se tada igračice Poreča te su u kratkom periodu okrenule rezultat u svoju korist te su povele sa 6:5. Malo kasnije ta prednost narasla je na 10:6 no žilave gošće nisu se predavale niti tada. U nekoliko su navrata smanjile prednost na samo minus dva poena no snage i koncentracije za potpuni preokret ipak nije bilo. Poreč je set zaključio rezultatom 15:11 za konačnih 3:2 i potvrdu ostanka u Super ligi.

“Uspjeli smo se vratiti nakon minusa od dva seta ali očito da ove sezone nismo pobjednička ekipa. Apsolutno nemamo nikakve zmjerke ili bilo kakav prigovor našima igračicama, vrijedno su radile i trenirale kroz cijelu sezonu, ali u sportu moraš biti pobjednik kako bi išao naprijed. Imali smo tri velike prilike da upišemo povijest ali očito niti to nije bilo dovoljno. Spomenuo bi se i suđenja koje je u sve tri utakmice kvalifikacija bilo na iznimnom nivou kao što je bilo i ponašanje obje ekipe. Čestitam Poreču na zasluženoj pobjedi. To je to. Ne znam što bi više rekao. Potpuno sam prazan”, javio nam se nakon utakmice trener OK Zadar Domeniko Kresoja.

Josipa Marković s 29 i Vana Mrduljaš s 19 poena bile su najefikasnije igračice Zadra na ovom dvoboju. No, izostala je pomoć ostalih suigračica od kojih su se priključile tek Mia Sorić s 8 i Lori Nikpalj sa 7 poena, dok je učinak ostalih bio prilično skroman.

Zadranke su tako ove sezone propustile dvije lijepe prilike da dođu do povijesnog uspjeha ulaska u Super ligu. Podsjetimo, to im nije pošlo za rukom niti kroz doigravanje u drugom dijelu lige kada su u direktnom srazu za plasman u viši rang poražene kod Splita također s 3:2 u setovima.

Ipak, u OK Zadar sezonom na kraju mogu i moraju biti zadovoljni. Seniori su izborili nastup u Super ligi, dok su seniorke po prvi put igrale doigravanje, a potom i kvalifikacije za viši rang gdje im je za ostvarenje sna nedostajalo tek mrvicu sreće.