Zadranke nisu uspjele. Majstorica u Poreču odlučit će o putniku u Super ligu!

Vrijeme čitanja: 2 min

Odbojkašice Zadra poražene su od Poreča s 3:1 u setovima u drugoj utakmici kvalifikacija za popunu Super lige. Zadranke tako nisu potvrdile pobjedu iz prvog susreta te pred svojim navijačima proslaviti povijesni ulazak u najviši rang domaće ženske odbojke.

A sve je bilo spremno za takav scenarij. Domaćin se potrudio dvoranu pretvoriti u pravu arenu koju su ljubitelji odbojke napunili do kraja.

Tek dva seta dijelila su Zadranke od velikog uspjeha nakon što su u sjajnoj atmosferi povele s 1:0. Dugo su Zadranke lomile otpor suparnica u prvom setu. Prvi put na osjetniju su prednost otišle kada su povele 11:6, da bi drugi put imale i plus šest na svojoj strani (17:11). No, oba puta ekipa iz Poreča imala je protuodgovor. U drugom naletu gošće su došle na minus od tek jednog poena ali su domaće uzvratile s uzastopna dva i set privele kraju u svoju korist.

I drugi set protekao je u izjednačenoj igri. Gošće su ga bolje otvorile, povele s 3:0, da bi domaće uzvratile serijom od 4:1. Otada pa do kraja igralo se gotovo poen za poen s tim da su Zadranke u nekoliko navrata imale prednost, ne veću od tri poena, koju bi Porečanke svaki put uspjele anulirati. A u dramatičnoj završnici osvojile su i tri poena u nizu za izjednačenje rezultata.

Treći set repriza prethodna dva s razlikom da su ovog puta gošće prve došle do magične prednosti od tri poena. Strah kao da se u tom periodu uvukao u domaće igračice koje su bez neke pretjerane reakcije gledale kako set prolazi mimo njih. Tako je na kraju i bilo. Gošće su bolju igru okrunile novim setom i vodstvom od 2:1.

Ipak, u četvrtom setu Zadranke su se brzo pribrale. Okrenule su vodstvo od 1:0 gošći i vodile praktički cijeli set sve do rezultata 18:18 kada Poreč osvaja dva poena u nizu za vodstvo od 20:18. Domaće potom osvajaju poen, a onda Josipa Marković s tri odlične serve okreće rezultat na 22:20 u korist svoje ekipe. Uslijedila je drama u kojoj su više koncentracije pokazale igračice Poreča za set i pobjedu te izjednačenje serije na 1:1.

Evo što je po završetku izjavio trener Zadra Robert Kresoja.

“Čestitam protivniku na pobjedi. Kako smo mi dobili tamo tako su oni danas ovdje. Moje cure nisu radile ono što smo se dogovorili pred utakmicu. Napravili smo nevjerojatan broj pogrešaka. Od najjednostavnije lopte mi napravimo pogrešku. Možda smo bili pod prituskom, pod nervozom. Ne znam. Sad ćemo se malo odmoriti i pripremiti za taj treći susret.”

Na utakmicu se osvrnuo i trener odbojkašica Poreča, Miodrag Stojaković.

“Smatram da bi bilo zasluženo i da je pobjeda otišla na drugu stranu. Ulog je bio velik, cure su igrale maksimalno a ovaj put smo mi imali više sreće. U ovakvim utakmicama nema favorita. Susret odlučuju raspoloženi pojedinci i tako će biti i u trećoj utakmici u Poreču. Očekujem tešku utakmicu jer domaći teren se u ovoj seriji nije pokazao kao nekakva prednost. I mi i Zadar imamo mlade ekipe. Cure kad završe srednju školu odlaze dalje i to je realnost. To je problem koji je kod nas možda i još izraženiji jer je Poreč mali grad. Mi želimo ostati u Super ligi ali i ako uspijemo u tome opet će nas susresti ti isti problemi.”

Serija je sada nakon pobjede Poreča izjednačena na 1:1. Mjesta za pogrešku više nema. Majstorica se igra iduće nedjelje u Poreču a pobjednik tog dvoboja igrat će Super ligu.