Iskreni Ante Nazor nakon poraza u Laktašima: “Ne bi bilo pošteno da smo na kraju pobijedili. Igokea je bila bolja!”

Vrijeme čitanja: 2 min

Košarkaši Zadra poraženi su u Laktašima od Igokee rezultatom 100:82 u susretu posljednjeg, 22. kola ABA lige. Zadrani su dvoboj s kojim su ostanak u ligi mogli riješiti i bez kvalifikacija odigrali ispod svakog nivoa. Obrana nije postojala u nijednom trenutku o čemu dovoljno svjedoči podatak kako su samo u prvom poluvremenu primili nevjerojatnih 61 poena čime pitanje pobjednika već u toj fazi bilo prilično izvjesno.

Štoviše, u najvažnijem dvoboju cijele sezone Zadrani su primili okruglih 100 poena što nisu kroz cijelu sezonu. Pa i unatoč svemu tome Zadar je u posljednjih pet minuta, prvenstveno zahvaljujući opuštenosti protivnika, došao u priliku utakmicu odvesti u neizvjesnost kada se približio na samo šest koševa zaostatka.

Ipak, trener Zadra Ante Nazor bio je do kraja fer kada je po završetku susreta izjavio kako ne bi bilo pošteno da je utakmica završila pobjedom njegovih igrača.

“Čestitao bih Igokei na zasluženoj pobjedi. Dominirali su tijekom cijelog susreta.  Naš je problem je bio što nismo ušli maksimalno u obrani kako smo se dogovorili.  Dozvolili smo protivniku da lagano organizira napade i uđe u šuterski ritam i u prvom  dijelu utakmice Igokea je napravila takvu prednost koja se u ovakvim prilikama  teško ispušta. Sredinom drugog poluvremena smo odigrali dobro i došli u šansu stići  do jednog posjeda zaostatka, no nismo to uspjeli iskoristiti. Da budem iskren ne bi bilo ni pošteno jer je domaćin bio bolji u većem dijelu  susreta. Preostaje nam sada čekati rasplet doigravanja ABA 2 lige i u baražu tražiti  očuvanje ostanka u ligi.”

Nakon posljednjeg kola dobili smo i konačan poredak ABA lige za ovu sezonu. U doigravanje će tako s prve pozicije krenuti Crvena zvezda koja će u polufinalu igrati protiv četvrtoplasiranog Partizana, dok se u drugom polufinalu sastaju drugoplasirana Cedevita i trećeplasirana Budućnost. Pobjedom u Laktašima Igokea je završila kao deseta čime je izbjegla kvalifikacije u koje će s 11 pozicije ići Zadar, dok je u Drugu ABA ligu direktno ispala Olimpija.