Zadar u dalmatinskom derbiju bolji od Splita

Vrijeme čitanja: 1 min

Sedamnaesto kolo HT Premijer  lige donijelo je trinaestu pobjedu košarkaša Zadra. Rezultatom 91:88 u Krešinom domu bili su bolji od Splita.

Prvih deset minuta bilo je iza nas Zadar je  vodio 23:21.

Drugu dionicu bolje su otvorili gosti te su četrnaestoj minuti poveli 25:31. Serijom  8:1 i košem Žorića domaćin je nešto kasnije prešao u vodstvo 33:32. Na poluvremenu  je bilo 44:42 za sastav s Višnjika.

Uoči zadnjih deset minuta Zadar je imao vodstvo 64:60. S osam uzastopnih koševa Littlea domaćin je u 33.minuti poveo 72:60. Tu je priči bio kraj iako su Splićani u nekoliko navrata još priprijetili.

Luka Žorić s 28 koševa bio je najučinkovitiji  u redovima Zadra dok je kod Splita najviše 20 dao Marčinković.

Nedjelja donosi ključan susret za Zadrane koji u okviru zadnjeg  kola ABA lige gostuju  kod Igokee. Pobjeda ih ostavlja  u ligi  a poraz vodi u kvalifikacije s finalistom ABA 2 lige.