Trešnjevka u Domu sportova bolja od Zadra!

Vrijeme čitanja: < 1 min

Po prvi put ove sezone košarkašice Zadra našle su se izvan zone doigravanja Prve lige za žene. “Zasluge” za to idu na račun igračica Trešnjevke koje su u dvoboju 18. kola danas kod kuće rezultatom 79:65 pobijedile Zadranke te su ih taj način istisnule na peto mjesto ljestvice gdje sada za trećeplasirnom Trešnjevkom i četvrtoplasiranom Pulom zaostaju jedan bod. Nakon nepotpunog 18. kola prvo mjesto s 33 boda drži Split, dok je na drugom Medveščak s bodom manje.

Priliku za pobjedom u Domu sportova košarkašice Zadra prokockale su već u prvoj četvrtini nakon koje je domaća ekipa otišla na dvocifrenu prednost koju, unatoč izjednačenoj igri u nastavku, do kraja više nije ispuštala. Gošćama nisu pomogla niti 33 ispucana slobodna bacanja, od kojih su pogodile tek njih 17 pa na kraju i u tom segmentu mogu tražiti uzroke poraza.

Najefikasnija u redovima Zadra bila je Ana Vrsaljko s 25 koševa kojima je dodala i 12 skokova. Zanimljivo izgleda i statistika Lare Nikpalj Vukorepe koja je uz 12 postignutih koševa pretrpjela čak 14 prekršaja što je podatak koji se i ne viđa tako često.

Ispred igračica trenerice Marije Mazije još je jedno gostovanje. U dvoboju 19. kola snage će u Dubrovniku odmjeriti protiv Raguse.