Majić presudio nogometašima Zadra na Stanovima

Vrijeme čitanja: < 1 min

Nakon duge stanke od punih 105 dana počeo je drugi dio sezone u 2.HNL.

Igrači NK Zadra su u 14. kolu dočekali Hrvatski Dragovoljac na Stanovima. U prvom dijelu sezone Dragovoljac je u Zagrebu slavio sa 3-1.

Prvih dvadeset minuta oprezno sa obje strane. Po par polušansi za obje ekipe,no bez većih prilika. Prva veća prilika u tridesetoj minuti, brza kontra Zadra koja završava udarcem Vlatka Blaževića no gostujući golman brani. Rezultat na poluvremenu bio je 0-0.

U drugi dio bolje ulaze igrači Zadra, u četrdeset i sedmoj minuti Dragan Župan iz slobodnog udarca trese gredu. U pedeset i četvrtoj minuti Jure Jerbić glavom pogađa stativu nakon kornera. Još jedna velika prilika za Zadar u šezdeset i petoj minuti nakon ubačaja Blaževića , u svome debiju Llanos je pucao glavom no odlično je obranio golman.

No nakon svih prilika Zadra u sedamdeset i petoj minuti bivši igrač Zadra Josip Majić kažnjava domaćine za svoje promašaje i dovodi Zagrepčane u vodstvo.

Sam je Vlatko Blažević ostao u osamdeset i devetoj minuti na udarcu glavom, no iz blizine je pucao preko gola. Ni dodatnih pet minuta nije pomoglo Zadru ,te je završni rezultat glasio 0-1 za Hrvatski Dragovoljac.

Iduću utakmicu Zadar gostuje na Šubićevcu u derbiju protiv Šibenika.