Zadranke bez završnice Kupa Ružice Meglaj Rimac. Šibenik slavio na Baldekinu!

Vrijeme čitanja: 1 min

Košarkašice Zadra nisu se uspjele i drugu godinu zaredom plasirati na završnicu Kupa Ružice Meglaj Rimac. Bolje od njih u četvrtfinalnom su dvoboju na Baldekinu bile igračice Šibenika koje su na kraju slavile rezultatom 73:62.

Zadranke su sjajno otvorile susret te su već u šestoj minuti imale čak 13 poena prednosti na svojoj strani (3:16). Domaće igračice do poluvremena su ipak uspjeli povezati redove te su se približile na samo četiri poena zostatka (33:37).

Uspjele su igračice trenerice Marije Mazije prvih dvadeset minuta bez koša ostaviti ponajbolju igračicu Šibenika Tayru Melendez, dok su Ana Mandić i Ana Vrsaljko u tim trenucima imale dobre role.

Sve dobro što su gradile u prvom dijelu Zadranke su prosule u trećoj četvrtini nakon koje je Šibenik vodio devet razlike, a najzaslužnija za to bila je Melendez koja se u nastavku probudila i povukla svoju ekipu do konačnih plus 12.

“Šteta što nismo iskoristile svoju priliku. U prvom dijelu dok smo se držale dogovora uspjele smo ih spriječiti da razviju svoju igru u kojoj su najbolje a to je šut za tri poena. Kada nam je pala koncentracija one su zbile tri trice nakon čega su dobile još više samopouzdanja. Mi više nismo igrale dobro u napadu. Počele smo promašivati dok je Šibenik strpljivo gradio prednost i u konačnici došao do slavlja. Čestitam im na plasmanu na završni turnir“, izjavila je Mazija nakon dvoboja.

Melendez je na kraju utakmicu završila sa double-double učinkom od 21 koša i 11 skokova, dok su Vrsaljko i Mandić bile najefikasnije kod Zadra sa po 14 ubačaja.

Priliku da uzvrate Šibeniku na ovom porazu Zadranke će imati već u nadolazećem vikendu kada ekipa trenera Stipe Bralića u 17. kolu Prve lige gostuje na Višnjiku.