Matea Čerina iz AŠK Benkovac dvostruka kadetska prvakinja Hrvatske na 60 i 200 metara!

Vrijeme čitanja: 1 min

Matea Čerina još je jednom oduševila sportsku javnost. Nakon što je prije manje od mjesec dana postala juniorskom prvakinje Hrvatske na 60 metara, Matea je ovog vikenda nastupajući za svoj AŠK Benkovac na dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje postala dvostruka prvakinja Hrvatske u kadetskoj konkurenciji i to u utrkama na 60 i 200 metara.

Matea je utrku na 60 m istrčala u vremenu od 7,73 sekunde, dok je rezultat od 25,86 sekundi, s kojim je osvojila naslov u utrci na 200 m, bio samo tri stotinke sporiji od državnog rekorda.

Od osatlih atletičarki iz AŠK Benkovac Barbara Pešut je u utrci na 60 metara istrčala osobni rekord s 8.31 sukendi čime je zauzela 16. mjesto u konkurenciji 72 atletičarke.

Mlađa kadetkinja Sara Stijepić bila je peta na 60 metara sa 8.48 sekundi što joj je osobni rekord, a osvojila je i 12. mjesto u skoku u dalj, također s osobnim rekordom od 4.52 meatra.

Nika Gašpar bila je 21.,a Valentina Šimunac 22. u utrci na 60 metara u konkurenciji 68 atletičarki, s identičnim rezultatom od 9.04 sekundi što im je osobni rekord.

Limačica Marta Marinović uspješno je nastupila u skoku u dalj gdje je u konkurenciji 55 mlađih kadetkinja zauzela 11. mjesto s osobnim rekordom od 4.52 metra. U utrci na 60 metara bila je 22. s vremenom od 9.06 sekundi .

Štafeta mlađih kadetkinja Valentina Šimunac, Marta Marinović, Nika Gašpar i Sara Stijepić zauzela je odlično 4. mjesto u konkurenciji 22 štafete s rezultatom 2.00.26.