15 sij 2021
Luka Marinović nakon plasmana Super Chicksica u doigravanje 1. HMNLŽ: Ovo je veliki uspjeh za naš klub, grad i županiju!
Futsal

Luka Marinović nakon plasmana Super Chicksica u doigravanje 1. HMNLŽ: Ovo je veliki uspjeh za naš klub, grad i županiju!

Ženski malonogometni klub Futsal Super Chicks iz Poličnika stigao je do najvećeg uspjeha u svojoj kratkoj povijesti postojanja kluba. Naime, u četvrtoj sezoni igranja u 1. Hrvatskoj malonogometnoj ligi za žene Super Chicksice su po prvi put izborile nastup na završnici, odnosno među četiri najbolje ekipe ovog natjecanja koje su svoje mjesto tamo osigurale temeljem plasmana nakon odigrana četiri turnira osnovnog dijela lige.

“Svi smo na kraju zadovoljni jer smo ostvarili zacrtani cilj a on je bio plasman Final Four među četiri najbolje ekipe lige”, u dobrom je raspoloženju nakon turnira bio trener Chicksica Luka Marinović.

“Mislim da su i sve ostale ekipe zadovoljne kako smo ih ugostili u našem gradu i da je na kraju sve skupa ispalo jako dobro.”

Potvrda četvrtog, posljednjeg mjesta koje vodi na završnicu stigla je na turniru u Zadru pa se tako potez MNK Futsal Super Chicks, kada se javio na natječaj za organizaciju, pokazao punim pogotkom. Igračice Luke Marinovića u izravnom su dvoboju za plasman na Final Four svladale ekipu Mirlović Zagore te se tako pridružile ekipama MC Plus, Alumnus i Meteora koje su svoje sudjelovanje na završnom turniru potvrdile i prije zadarskog turnira.

“Teška utakmica koja je nosila sa sobom veliki psihološki pritisak jer smo znali da nas pobjeda vodi na završnicu. To se osjetilo na curama i koliko god smo ih pokušavali opustiti, jer smo znali da jedino tako mogu pokazati koliko mogu i znaju, bilo je jako teško to prenijeti na teren. Na kraju taj gol u pretposljednjoj minuti nam je donio pobjedu mada i da je završilo neriješeno nama je odgovaralo jer smo bili u velikoj prednosti pobjedom u prvom međusobnom susretu.”

Super Chicksice su u preostala dva susreta u O.Š. Zadarski otoci na Bilom brigu upisale poraze od Alumnusa i Meteora Futsal no prikazale su igru koja budi optimizam pred nastupa na završnom turniru koji se 23. i 24. veljače igra u Sutinskim vrelima.

“Polufinalnu utakmicu igramo protiv domaćina turnira i mislim da bi to mogla biti jedna jako zanimljiva utakmica. Pogotovo ako budemo kompletni i ako budemo na nivou na kakvom smo bili u utakmicama na ovom turniru u Zadru. Iako je MC Plus veliki favorit u toj utakmici smatram da im možemo napraviti probleme. No, bez obzira na to kako će završiti turnir u Sutinskim vrelima mi smo već sad zadovoljni jer kao što sam rekao glavni cilj je ostvaren. Na nama je da sada uživamo u ova dva tjedna i dobro se spremimo za polufinale i utakmicu protiv MC Plusa.”

MNK Super Chicks idu i velike pohvale na organizaciji turnira koji je bio lijepo posjećen od strane gledatelja koji su, pak, imali priliku na djelu vidjeti sve ono najbolje s čim ženski futsal u ovom trenutku raspolaže.

“Tako je. Prezadovoljni smo odazivom publike pogotovo na našim utakmicama i to je zaista velika stvar za nas kao klub i za naš grad i županiju s obzirom da je na ovim prijašnjim turnirima odaziv bio prilično slab. Ovdje je sigurno bilo 200-tinjak ljudi na tim utakmicama što je velika stvar i za naše igračice, ligu i kompletan ženski futsal u Hrvatskoj. Nadam se da će biti još prilika da ih ugostimo. I njih i sve ostale klubove.”

Zadovoljni su bili i visoki uzvanici iz Hrvatskog nogometnog saveza pa je uistinu šteta što Grad Zadar i Sportska zajednica Grada Zadra nisu imali baš previše sluha za ovo natjecanje i što u proračunu pronašli nekakav sitni višak s kojim bi se turnir podignuo na još veći nivo.

TABLICA

1.MC Plus12111083:10+7334
2.Alumnus SC Flegar12100269:11+5830
3.Meteora Futsal1281367:18+4925
4.Super Chicks1260635:25+1018
5.Mirlović Zagora1240859:33+2612
6.Ombla12201016:87-716
7.Siscia1200127:152-1450