Selin, trener kadeta KK Zadar: Presudilo je zadarsko srce

Vrijeme čitanja: 1 min

Lijepa košarkaška predstava u Jedinstvenoj kadetskoj ligi donijela je u „trici“ u Krešinom domu ogled između Zadra i Cedevite.

Mladi Zadrani iznimno motivirani nakon što su prošlom kolu bili bolji od zagrebačke Cibone dočekali su ovog puta još jednog papirnatog favorita, Cedevitu.

Stigli su igrači Marka Selina u konačnici do pobjede 87:79.

„Odigrali smo još jednu jako borbenu utakmicu. Nadskakali smo momčad koja je fizička jača od nas. U prvom poluvremenu smo se mučili sa šutom. U drugom se i to otvorilo, presudilo je zadarsko srce i ja sam jako sretan jer su dečki dali svoj maksimum. Ovo je put kako trebaju trenirati i raditi i dalje, rezultat je vidljiv iako ima još puno prostora za napredak“.

Evo kako je susret prokomentirao trener Cedevite, Anđelko Matov.

Za gledatelje izvrsna utakmica, Zadar je zasluženo pobijedio. Presudile su zadnje dvije minute treće dionice i početak četvrte. Zadar je tada dominirao, mi smo željeli odigrati brzo, ali to je bilo više brzopleto i sebe smo uveli u niz grešaka. Nakon 56:49 Zadar radi veliku seriju, pokušali smo se vratiti ali nismo uspjeli. Bralu smo dobro kontolirali u prvom djelu, njihovi centri su dominirali u prvom poluvremenu, naši su zakazali, sve je ovo dečkima velika škola za dalje“.

Sedam utakmica odigrali su Zadrani, iz šest su izašli kao pobjednici, izgubili su samo od Šibenika. Trenutačno su prvi, Šibenik ima jedan susret manje odigran. U sljedećem kolu Zadar gostuje kod Dubrave.