AŠK Zadar: Domagoj Brodar kadetski prvak države u skoku u dalj

Vrijeme čitanja: 3 min

U dvorani na zagrebačkom Velesajmu održano je atletsko Dvoransko prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje, te mlađe kadete i kadetkinje.

U najmasovnijem natjecanju ikad održanom u dvorani nastupilo je 600 mladih atletičara i atletičarki iz 46 klubova.

Atletski športski klub Zadar imao je 24 predstavnika koje su vodili treneri Predrag i Tomislav Saratlija, Ivica Šola i Katarina Gašparović.

Domagoj Brodar postao je kadetski prvak Hrvatske u skoku u dalj s rezultatom 5.81m. Domagoj je također nastupio i u utrci 60m s preponama gdje je istrčao osobni rekord 9.53 i zauzeo time 6. mjesto.

U skoku u vis ugodno je iznenadila mlađa kadetkinja Andrijana Ćoso s preskočenih 149cm, postavši tako viceprvakinja za mlađe kadetkinje. Moramo napomenuti da Andrijana trenira tek nešto više od 2 mjeseca. Uz nju na istoj disciplini nastupile su još 3 mlade predstavnice AŠK-a, Iva Grbić s preskočenih 134cm i 8 mjestom, limačica Nina Vrdoljak sa 125cm i 10. mjestom, te Mare Mijolović sa preskočenih 120cm i osvojenim 11. mjestom. Sve djevojke postavile su osobne rekorde u ovoj disciplini.

Još jedno ugodno iznenađenje priredila je mlađa kadetkinja Anita Odžaković osvojivši 3. mjesto u bacanju kugle s rezultatom 10.90m, što je također njezin osobni rekord.

U utrci na 60m u konkurenciji 23 atletičara Đani Peričić istrčao je izvrsnih 7,93s te osvojio 7. mjesto s osobnim rekordom, dok je 8. mjesto s rezultatom 7.98s i osobnim rekordom pripalo Dominiku Srzentiću. Đani je također nastupio u skoku u dalj gdje je također skočio osobni rekord 5.18m čime je zauzeo 6.mjesto.

U konkurenciji kadetkinja u utrci na 60m za naslov najbolje borile su se 73 djevojčice. Hana Tudor osvojila je 23.mjesto (8.45s), Veronika Šokota 26. mjesto ( 8.54s), Sara Kailber 34.mjesto (8.64s),a Ivana Srzentić 42.mjesto ( 8.78s).

Petra Bašić u utrci na 600m osvojila je 26.mjesto s rezultatom 2:04,36.
U skoku u dalj za kadetkinje ugodno je iznenadila kopljašica Veronika Šokota s osvojenim 4.mjestom i osobnim rekordom 5,36m u konkurenciji 40 skakačica.

Ana Smokrović osvojila je 5.mjesto u skoku u vis za kadetkinje s preskočenih 154cm.

U konkurenciji mlađih kadeta na 60m Luka Stipić osvojio je 15. mjesto (9,03s), Leon Čakarun 18.mjesto (9,17s), i Jakov Pijaca 22.mj (9,28s).
Izvrstan je bio Emilio Pucar u utrci na 200m osvojivši 11.mjesto s osobnim rekordom 29,84s. Emilio je nastupio i u skoku u dalj gdje je također postavio osobni rekord 4,32m i tako osvojio 13.mjesto. U istoj disciplini Leon Čakarun skočio je 3,72m i osvojio 25.mjesto.

U masovno brojnoj utrci na 60m za mlađe kadetkinje trčalo je 68 djevojčica. Enea Nikpalj osvojila je odlično 10. mjesto (8.74s), Nina Vrdoljak 47.mjesto (9.53s), Lucia Nejašmić 51.mjesto (9.62s), Dora Krpeta 53.mjesto ( 9.72s) i Marta Golem 55.mjesto (9.74s).

70 djevojčica nastupilo je i u utrci na 200m za mlađe kadetkinje gdje je Mare Mijolović osvojila odlično 25. mjesto (31.44s), a Leona Meter 41.mjesto (32.41s).

Anica Batur u utrci na 800m za mlađe kadetkinje zbog zdravstvenih razloga nije završila utrku.

Kadetkinje AŠK-a u štafeti 4x200m osvojile su 6.mjesto od 17 štafeta., dok je štafeta mlađih kadetkinja osvojila 9.mjesto od ukupno 22štafete.

AŠK Zadar u konkurenciji 43 kluba zauzeo je 11.mjesto čime su pokazali izuzetno kvalitetan i stručan rad.