Zadrani na Stanovima bolji HAŠK-a

Vrijeme čitanja: 2 min

Nogometaši Zadra došli su do nove pobjede u pripremama za nastavak natjecanja u 2. HNL koju za tri tjedna otvaraju domaćin dvobojem protiv Hrvatskog dragovoljca. Golovima Vlatka Blaževića te Vinka Petkovića iz penala Zadrani su s 2:0 na Stanovima bili bolji od zagebačkog HAŠK-a.

Konačno su Zadrani dočekali jednu utakmicu u kojoj se nisu morali boriti protiv juga, bure, kiše i ostalih vremenskih nepogoda. Sunce je bilo visoko u zenitu, vjetrić taman ugodan da se glava ne “gradela”, a čak je i travnjak, s obzirom u kojem se godišnjem dobu nalazimo, izgledao solidno pripremljen. No, u svemu tome izostalo je ono najvažnije, uzbuđenje koje jedna nogometna predstava može i mora ponuditi.

Posebno loše igralo se u prvom dijelu kada se praktički nije ni zapucalo na gol, a najbolja prilika uslijedila je nakon pogreške gostujućeg vratara koji ju je u posljednji tren ipak uspio ispraviti.

Drugo poluvrijeme donijelo je i malo bolju ali i žustriju igru u kojoj su već na samom početku sijevnule iskre između Repića i Mrakovića, a čari je smirio sudac koji je obojici udijelio žuti karton.

Malo nakon toga pao je i gol. Vlatko Blažević je u 59. minuti odlično reagirao na asistenciju Dragana Župana i smjestio loptu iza leđa nemoćnog Šonjića. Ritam nije padao niti nakon što su oba trenera posegnula za brojnim izmjenama. Domaćini su i dalje pritiskali a to im se isplatilo u 75. minuti kada je nakon jednog ubačaja gostujući igrač u svom šesnaestercu igrao rukom. Sudac je pokazao na bijelu točku a siguran realizator bio je Vinko Petković koji je tako postavio i konačan rezultat utakmice.

Tri pobjede i dva poraza učinak je ekipe trenera Mislava Karoglana nakon pet odigranih pripremnih utakmica. Sljedeće dvije provjere Zadrani će odraditi u srijedu kada će jedna ekipa istrčati na megdan Primorcu iz Biograda na Moru, dok će druga svoj dvoboj odraditi na gostovanju kod Zagore.

Početna postava NK Zadar: Bender, Pranić, Jerbić, Muić, Žderić, Lepinjica, Jurić, Zdrilić, Župan, Repić, Blažević.
Klupa: Pinčić, Kulaš, Katuša, Majić, Petković, Jurjević, Knežević.
Trener: Mislav Karoglan.