Odbojkašice Zadra sjajnom igrom do važne pobjede nad Splitom!

Vrijeme čitanja: 2 min

Odbojkašice Zadra svladale su na svom parketu Split s 3:0 u setovima u susretu 12. kola Prve lige čime su došle do vrijednih bodova u razigravanju za plasman u Super ligu.

Utakmicu koja je sa sobom nosila određeni psihološki teret, jer je samo pobjeda ekipu s Višnjika ostavljala u igri za prve dvije pozicije koje direktno vode u viši rang, Zadranke su odradile prilično zrelo. Oscilacije su svele na minimum a u prilog im je išla i poprilična dekoncentracija gostujućih igračica koje nisu propustile niti jednu situaciju kada je protivnicama trebalo prepustiti bod.

Prvi set ponudio je neizvjesnost tek do rezultata 6:4 u korist Splita. Sve nakon toga proteklo je u znaku domaće ekipe koja je zagospodarila terenom a zatim velikom serijom set mirno privela kraju u svoju korist.

Sve ono što je izostalo u prvom nadoknadio je drugi set koji je ponudio pregršt uzbuđenja. Zadranke su rano došle do prednosti od četiri poena no tu razliku gošće su malo po malo topile da bi potom i povele 17:16. Otišle su Splićanke i na dva poena prednosti, došle do 24:22, no žilave Zadranke nisu se predavale. Vezale su tada četiri poena u nizu i došle do vodstva od 2:0.
Početak trećeg seta ponovno je otišao na stranu gostujućih igračica koje su imale i vodstvo od 9:8. Uslijedila je potom serija domaćih od 10:0 kojom su stavile točku na “i” današnjeg dvoboja.

“Na ovoj nam se utakmici vratilo sve ono što smo propustili u prošloj protiv Osijeka”, rekao je po završetku utakmice trener Zadranki Robert Kresoja i nastavio.

“Imali smo prilično turbulentan tjedan i iskreno govoreći ovo što su cure odigrale danas bilo je iznad mojih očekivanja. Nakon odlično odrađenog prvog seta uslijedila je borba u drugom i kada smo ga osvojili ekipa Splita je pala a mi smo ostali na istom nivou te smo na kraju susret lagano priveli kraju u našu korist.”

Ovom pobjedom Zadar se sada, prije ogleda Nove Gradiške i Osijeka, s devet bodova smjestio na treće mjesto ljestvice te se drugoplasiranom Splitu primaknuo na tri boda zaostatka. Do kraja natjecanja u trećoj skupini ostala su za odigrati još četiri kola. U prvom od njih naše odbojkašice u još jednoj vrlo važnoj utakmici dočekuju Novu Gradišku.