20 sij 2021
Marinović uoči posljednjeg turnira osnovnog dijela 1. HMNLŽ u Zadru: “Bila bi velika stvar plasirati se na završnicu!”
Futsal

Marinović uoči posljednjeg turnira osnovnog dijela 1. HMNLŽ u Zadru: “Bila bi velika stvar plasirati se na završnicu!”

Dvorana Osnovne škole Zadarski otoci u Zadru ovog će vikenda biti poprište posljednjeg, četvrtog turnira osnovnog dijela prvenstva 1. hrvatske malonogometne lige za žene. Domaćin turnira je Malonogometni klub Futsal Super Chicks iz Poličnika, a na rasporedu su utakmice 11., 12., 13. i 14. kola.

Upitali smo trenera Chicksica Luku Marinovića kako teku pripreme i sve vezano za organizaciju turnira u Zadru.

„Ostalo je još par dana do početka turnira kojem smo mi domaćini. Većina toga već je spremna. Neki detalji se pripremaju tek dan-dva ranije ali već sada je spremno gro toga.“

Turnir u Zadru nosi sa sobom posebnu draž jer će se nakon njega saznati imena četiriju ekipa koje će se boriti za naslov prvaka Hrvatske. MC Plus, Alumnus i Meteora Futsal jednom su nogom već na završnom turniru dok će o posljednjem putniku uvelike odlučivati dvoboj SuperChicksica i Mirlović Zagore kojim u subotu točno u podne i započinje zadarski turnir.

„Pa na ovom turniru se rješava pitanje četiri finalista i samim time je najzanimljiviji dosada. Za četvrtu poziciju se borimo protiv naših susjeda iz Zagore. Igramo prvu utakmicu na turniru i već tada ćemo vjerojatno dobiti tog četvrtog finalistu ili će se situacija još dodatno zakomplicirati.“

Ekipa iz Poličnika u ovom se trenutku nalazi na četvrtoj poziciji ljestvice sa 15 bodova, odnosno šest više od petoplasirane Mirlović Zagore koja ima i utakmicu manje.

„Mi uistinu vjerujemo u sebe bez obzira što je bodovna prednost tolika kolika je i što bi trebala biti dovoljna da nam osigura četvrto mjesto. Mislim da će moje igračice biti maksimalno motivirane i da ćemo utakmicu riješiti u našu korist i plasirati se na završnicu što bi bio veliki uspjeh za nas. Jer biti među četiri najbolje ekipe u ligi je velika stvar pogotovo jer dolazimo iz sredine u kojoj se futsal tek razvija. U muškom futsalu nas nema na karti Hrvatske jer nemamo natjecanje pod ingerencijom HNS-a ili Nogometnog saveza Zadarske županije. Samim time bi plasman na završnicu bila velika stvar kako za naš klub tako i za naš grad i županiju.“

Sve to skupa bi sigurno bilo lakše ostvariti pred punim tribinama.

„A to svakako. Ne treba niti govoriti koliko to znači curama, ta podrška s tribina. I zato pozivam sve koji vole sport i futsal da dođu dati podršku kako nama tako i ostalim ekipama i siguran sam kako iz dvorane neće otići razočarani“, zaključio je Marinović.

Tablica 1. HMNLŽ nakon tri turnira

RASPORED

Subota

MNK “Super Chicks” – MNK “Mirlović Zagora” – 12:00 h 

MNK “MC Plus” – MNK “Meteora Futsal” – 13:15 h 

ŽNK “Ombla” – MNK “Alumnus SC Flegar” – 15:45 h 

MNK “Siscia Sisak” – MNK “Meteora Futsal” – 17:00 h 

MNK “Mirlović Zagora” – MNK “MC Plus” – 18:15 h 

MNK “Alumnus SC Flegar” – MNK “Super Chicks” – 19:30 h 

Nedjelja

MNK “Mirlović Zagora” – ŽNK “Ombla” – 10:00 h 

MNK “MC Plus” – MNK “Siscia Sisak” – 11:15 h 

MNK “Meteora Futsal” – MNK “Super Chicks” – 12:30 h 

MNK “Alumnus SC Flegar” – MNK “Mirlović Zagora” – 13:45 h