Zadranke poražene u Osijeku! A moglo je biti dobro…

Vrijeme čitanja: 2 min

Odbojkašice Zadra propustile su lijepu priliku da na gostovanju kod Osijeka vodećoj ekipi lige i prvom favoritu za Super ligu otkinu barem bod ako ne i više od toga. Na kraju je Osijek slavio s 3:1 u setovima, a ostaje dojam kako su tom rezultatu u velikoj mjeri kumovale gošće koje nisu iskoristile sve što im se pružilo kroz ovu utakmicu.

Prvu veliku šansu da naude domaćoj ekipi Zadranke su propustile već u prvom setu u kojem su u jednom navratu imale prednost na svojoj strani od čak šest poena (3:9), da bi u drugom navratu vodile i sa pet razlike (11:16). Igra Zadra od trenutka krenula je silaznom putanjom a domaće su serijom od 14:5 zaključile taj set.

U drugom setu gošće su se držale tek na njegovom samom početku do rezultata 4:4 kada su se Osječanke opet odvojile na nekoliko poena razlike, a tu su prednost bez većih problema održavale do kraja.

Treći set donio je buđenje Zadranki koje se još nisu odlučile predati. Pri rezultatu 17:11 za Osijek igračice trenera Roberta Kresoje konačno su zaigrale onako kako znaju te su vodstvo domaćih pametnom igrom okrenuli u svoju korist za smanjenje rezultata na 2:1.

Četvrti set donio je nova uzbuđenja i izjednačenu igru do njegovog samog kraja gdje su se domaće igračice pokazale sretnijima i spretnijima i došle do velika tri boda.

Zadranke uistinu mogu žaliti što se iz Osijeka kući vraćaju praznih ruku, no propuštene prilike u ovakvim se utakmicama skupo plaćaju. Ipak, veseli činjenica kako se naše igračice nisu predale pri vodstvu domaćina od 2:0 čime su pokazale karakter i zajdništvo koje ih krasi otpočetka ove sezone.

U drugoj utakmici skupine 1 Split je kod kuće s 3:0 bio bolji od Nove Gradiške pa su pozicije s kojih se krenulo u mini ligu ostale iste. S tim da vodeći Osijek sada ima 16 bodova, drugi Split 12, Nova Gradiška je ostala na 8, a četvrti Zadar na 6 bodova.

Zadranke u nastavku borbe za Super ligu sada očekuju dva domaća susreta. U prvom idućeg vikenda dočekuju Split, a potom ih čeka i okršaj s Novom Gradiškom.