24 lip 2021
PK Jadera: Devet medalja s Mlađe kadetskog i kadetskog regionalnog PH
Naslovna slider

Na 25m bazenu Gruž u  Dubrovniku održano je Regionalno Prvenstvo Hrvatske Regije 1 za kategorije ml.kadeta i kadeta. Pod vodstvom trenera Ante Džaje, prof i Tomislava Brčića, prof. na ovom natjecanju u konkurenciji 320 natjecatelja iz 12 klubova regije boje PK Jadera branilo je 15 članaova koji su doplivali do 9 regionalnih medalja. Svim članovima koji zbog bolesti nisu nastupili na ovom natjecanju želimo što brži oporavak i povratak u bazen.

U mlađe kadetskoj kategoriji naše plivačice su osvojile pet medalja. Mirta Zubčić (08) je doplivala do tri brončane medalje u disciplinama 50m leđno (41.11), 100m leđno (1:32.75) i 100m mješovito (1:30.50), dok je Danica Sorić (08) osvojila dvije bronce u disciplinama 400m slobodno s vremenom 6:19.37 i 50m prsno s vremenom 44.87.

U kadetskoj kategoriji osvojili smo četiri medalje. U ženskoj konkutenciji do medalja su doplivale Ema Krstić (06) i Rita Herceg (07). Ema je osvojila dvije bronce u disciplinama 100m leptir (1:15.34) i 200m leptir (2:52.57), dok je Rita do svoje bronce stigla s vremenom 3:07.22 u disciplini 200m prsno. Do jedine muške medalje na ovom natjecanju doplivao je kadet Lovre Jerak (05) i to u disciplini 100m leptir s vremenom 1:09.10 te je ossvojio brončanu medalju.

Ovo je bilo zadnje natjecanje pred Kadetsko PH koje će se održati u Zagrebu 09. i 10.02.2019, a naš klub će predstavljati: Ema Krstić, Lea Ikić, Rita Herceg i Lovre Jerak. Uvijet za nastup na ovom natjecanju su isplivane minimalno dvije A norme.

Na natjecanju su nastupili: Roko Grgić, Rita Herceg, Lovre Jerak, Barbara Jerak, Toni Korda, Ema Krstić, Ivano Kuman, Karla Mužanović, Vito Petani, Danica Sorić, Mareta Štrbac, Šimun Zdrilić, Mirta Zubčić, Roko Zubčić, Aneta Zurak