24 lip 2021
Slavlje Jazine Arbanasa protiv Đakova
Košarka

KK Jazine Arbanasi su rezultatom 98:86 u 13.kolu Prve muške lige svladali KK Đakovo u Jazinama i tako prekinuli crni niz od 3 poraza pod vodstvom svojeg novog trenera Denisa Skitarelića.

Domaćini su nakon ¼ vodili 27:26. U 16. minuti utakmice Jazine se odvajaju na prvu dvoznamenkastu prednost (43:33). Na poluvremenu je rezultat glasio 55:41 u korist domaćina.

U trećoj četvrtini su u višu brzinu ubacili igrači Jazina i na ulasku u posljednjih 10 minuta vodili su 81:58. Četiri minute do kraja gosti se vraćaju na -10 (93:83) ,ali ipak nisu uspjeli okrenuti utakmicu u svoju korist pa je završni rezultat glasio 98:86.

U redovima Jazina istaknuli su se James Preston Bungei sa 24 poena i 14 skokova te Josip Gulam sa 22 poena. Zanimljiv podatak da su u gostujućoj momčadi Matej Karlović (38p) i Antun Hrkač (30p) kombinirano zabili 68 poena od timskih 86 te su se samo 4 igrača upisali u strijelce. Iduću utakmicu će KK Jazine Arbanasi ići u goste riječkom Kvarneu.