26 lip 2022
Puntamičani poraženi na Gripama od Universitasa
Košarka

U Splitu se odigrala utakmica 13. kola između AKK Universitas i Sonika Puntamike.

Domaćini su bili bolji nakon 40 minuta rezultatom 77-71. Bolje su utakmicu otvorili Splićani te su nakon ¼ vodili 20-14. Sedam minuta do kraja 2/4 igrači AKK Universitasa su se prvi put odvojili na dvoznamenkastu prednost (24-14) da bi na poluvremenu bilo velikih +18 te je rezultat glasio 42-24.

U drugom dijelu utakmice su domaćini nastavili sa dobrom igrom i na ulasku u posljednju četvrtinu su imali prednost od 61-47.

Zadrani su se u posljednjoj četvrtini u nekoliko navrata vraćali na ispod 10 koševa razlike, te su se na minutu i pol do kraja približili na -6 (70-64), no ni to nije bilo dovoljno. Konačan rezultat na kraju je glasio 77-71.

Najbolji pojedinci kod gostiju su bili Eddi Jurjević sa 18 poena, Teo Petani sa 11, a vrijedi istaknuti i Dina Palčića koji je bio na pragu triple-double učinka sa 6 poena,12 skokova i 12 asistencija.

Kod domaćina su najbolji bili Ivan Vrgoč sa 23 poena i 11 skokova te Ivan Perasović sa 18 poena.

Iduće kolo će Sonik Puntamika u Jazinama dočekati Ribolu iz Kaštela (02.02).