Slavlje kadeta KK Zadar protiv Kvarnera
Košarka

Treće kolo Jedinstvene kadetske lige ponudilo je u trici na Višnjiku ogled između kadeta KK Zadar i riječkog Kvarnera.

Igrači Marka Selina stigli su do druge pobjede rezultatom 85:61.

Zadar je nakon deset odigranih minuta vodio 23:16 dok se na poluvrijeme otišlo prednošću domaćina 41:29.

Bolje su u nastavku zaigrali gosti te je u dvadeset i šestoj minuti rezultat bio 47:44 za dečke s Višnjika.

Uoči zadnjih deset minuta Zadar je imao vodstvo 56:47. Stigli su igrači Kvarnera do zaostatka -3 (58:55) u 33. minuti. Petu osobnu tada je dobio njihov najbolji igrač Baćac Simper i tu je priči bio kraj.

Mirno su Zadrani priveli ogled kraju u svoju korist te su zasluženo slavili. Do pobjede ih je predvodio dvojac Duje Brala i Karlo Kovačević. Obojica su postigli po 20 koševa, Brala je dodao 12 a Kovačević 10 skokova.

U sljedećem kolu Zadar gostuje kod Koprivnice.