24 stu 2020
Primorje bolje od juniora VK Zadar 1952 na otvaranju poluzavršnice PH
Naslovna slider

Porazom su poluzavršni turnir PH u Splitu započeli juniori Vaterpolo kluba Zadar 1952. Bolje od njih rezultatom 13:9 bilo je riječko Primorje.

Minutu prije kraja prvog djela bilo je 6:6 dok se na predah otišlo rezultatom 7:6 za dečke iz Rijeke. Uoči zadnjih deset minuta Primoje je bilo u vodstvu 10:7.

Stigli su Zadrani na zaostatak od svega jednog gola (9:10) i tu su jednostavno stali. Primorje je do kraja ogleda postiglo još tri pootka a Zadar nijedan za konačnih 13:9.

Mate Čačić s 4 pogotka bio je najučinkovitiji kod Zadra, 3 gola je postigao Mateo Škaro, dok su 1 gol dali Marin Jakupović i Ante Martinović. Ante Zdrilić je na golu skupio 9 obrana.

Sutra Zadrane očekuju još dva susreta, najprije će se sastati s Medveščakom te kasnije i s Mornarom. Dvije prvoplasirane momčadi s ovog turnira izborit će nastup na završnici i borbu za odličja.