PK Jadera: Pet medalja i 13 finala s prvenstva Hrvatske

Vrijeme čitanja: 3 min

Na bazenima Kantrida održalo se Prvenstvo Hrvatske u plivanju u 25m bazenu gdje je pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje PK Jadera branilo 8 članova koji su od početka sezone stekli pravo nastupa na ovom natjecanju isplivavši zadane norme.

Na natjecanju su nastupili: juniori Andrija Smolić (00), Sandro Barić (01), Duje Grgić (01), te ml.juniori Tonka Krstić (03), EllenaŠušteršić (03) Marija Kuman (05) i Noa Kuman (04). Kroz tri dana natjecanja naši članovi su se izborili za 5 medalje i 13 finalnih trka, a na listi uspješnosti klubova plivači su sa 288 bodova zauzeli 11.mmjesto, dok su se plivačice sa 108 bodova plasirale na 21. mjesto.

Prva medalja na ovom PH je ujedno i nova crtica u povijesti  kluba, a do prve državne štafetne medalje doplivala je muška juniorska štafeta u sastavu: Duje Grgić (01), Sandro Barić (01), Andrija Smolić (00) i Noa Kuman (04) koji su zajedničkim snagama osvojili srebrnu medalju u disciplini 4x200m slobodno s vremenom 8:04.22. Najveći uspjeh na ovom natjecanju je ostvario junior Sandro Barić (01) koji je osvojio 4 medalje i to dva srebra i broncu u kategoriji juniora te broncu u kategoriji ml.seniora. Prvog dana natjecanja u jutarnjim kvalifikacijama disciplinu 50m prsno je isplivao za 29.47, te se plasirao u B finale gdje je istu dionicu isplivao za 29.07 i osvojio srebrnu medalju.

Drugog dana na programu je bila disciplina 200m prsno gdje se s vremenom 2:21.30 plasirao za popodnevno A finale u kojem je popravio svoje vrijeme i sa 2:19.99 osvojio brončanu medalju, dok je trećeg dana u jutarnjim kvalifikacijama disciplinu 100m prsno isplivao za 1:03.83 te je u popodnevnom A finalu s vremenom 1:03.84 doplivao do ml.seniorske bronce i juniorskog srebra.

Na ovom PH u konkurenciji mlađih juniora finalni poredak se određuje na osnovu rezultata kvalifikacija koje se plivaju na način da su sve grupe finalne,tako je naša ml.juniorka Ellena Šušteršić (03) doplivala do brončane medalje u disciplini 100m leđno (1:05.46), te se ujedno plasirala za popodnevno B finale gdje popravila svoje vrijeme i istu dionicu isplivala za 1:04.99 što joj je donijelo plasman na 8 mjesto u kategoriji juniorki. Za B finalne trke plasirala se i u disciplinama 50m leđno (30.77) gdje je s vremenom 30.61 također zauzela 8 mjesto u juniorskom finalu, 100m slobodno (1:00.04) gdje se plasirala na 11 mjesto sa 59.60, te 50m leptir (29.79) gdje je ostvarila najbolji plasman u finalu i sa vremenom 29.36 završila na 5 mjestu u juniorskoj kategoriji.

Za popodnevna finala su se izborili: Junior Duje Grgić (01) koji je disciplinu 200m leptir u jutarnjim kvalifikacijama isplivao za 2:07.30, dok je u popodnevnom A finalu s vremenom 2:09.56 zauzeo 6 mjesto u kategoriji, dok se u disciplini 100m leptir (58.07) plasirao u B finale gdje je s vremenom 58.79 završio na 12 poziciji u kategoriji.

Junior Andrija Smolić (00) se u B finale plasirao u disciplini 100m mješovito (1:00.98) koju je u finalu isplivao za 1:00.78 i plasirao se na 12 mjesto u kategoriji.

Ml.junior NoaKuman (04) se za b finale izborio u disciplini 400m mješovito (4:55.71) gdje je u popodnevnoj trci popravio svoje vrijem i sa 4:48.45 se plasirao na 9 poziciju u juniorskoj kategoriji.

Ml.juniorka Tonka Krstić (03) se plasirala u B finale na dionici 200m leptir s vremenom 2:37.15 dok je u popodnevnom finalu s vremenom 2:36.50 zauzela 12 mjesto u juniorskoj kategoriji.