Poraz u Novoj Gradišci zakomplicirao borbu za doigravanje!

Odbojkašice Zadra ipak nisu uspjele doći do slavlja na gostovanju kod Nove Gradiške u dvoboju 12. kola Prve lige, posljednjem prije prvenstvene stanke.

Domaće igračice slavile su s 3:0 u setovima mada je pobjeda isto tako mogla otići i na stranu gostujuće ekipe.

Velika borba vodila se u prva dva seta koja su oba, na razliku ipak otišli na stranu Nove Gradiške. Nakon takvog raspleta igračice trenera Roberta Kresoje malo su posustale u trećem setu u kojemsu domaće ipak nešto lakše došle do slavlja.

Zadrankama je poraz od Nove Gradiške bio treći uzastopni nakon što su prije tri tjedna u 9. kolu kod kuće pobijedili Dinamo. Da stvar bude gora, svi porazi upisani su od ekipa koje će, kako sada stvari stoje, zaigrati u doigravanju pa je time propuštena lijepa prilika da se tamo prenesu bodovi iz međusobnih dvoboja i sa prednošću uđe u borbu za Superligu.

A na dva kola prije kraja osnovnog dijela lige situacija se u vrhu poretka poprilično zakomplicirala. Sigurnih putnika u doigravanje još uvijek nema iako je najbliža tom cilju ekipa Osijeka koja vodi na ljestvici s 28 bodova ispred Splita koji ima 26. Dinamo i Zadar nalaze se na trećoj i četvrtoj poziciji sa po 26 bodova, u današnjim slavljem u igru se priključila i Nova Gradiška koja sada s 22 boda drži peto mjesto. Ono što je već sad sigurno jest kako će preostale tri ekipe, Kostrena, Azena i Drenova svoj put nastaviti u ligi za ostanak.

Prvenstvo se nakon stanke nastavlja 19. siječnja iduće godine, a Zadranke u prvom dvoboju u 2019. kod kuće dočekuju Drenovu.