Pobjeda protiv Igokee za prvo domaće slavlje u ABA ligi košarkaša Zadra

Vrijeme čitanja: 1 min

Jedanaesto kolo regionalne ABA lige donijelo je i prvu domaću pobjedu u sezoni košarkaša Zadra. Rezultatom 95:80 u Krešinom domu nadigrali su sastav Igokee.

Gosti su otvorili susret s pet uzastopnih koševa. Zadar se vratio serijom 16:2 te je u petoj minuti vodio 16:7 a nakon prve dionice 30:19.

U šesnaestoj minuti bilo je svega 36:35 za domaćina dok se na poluvrijeme otišlo rezultatom 47:45 za igrače Ante Nazora.

Dvadeset i pet minuta bila je u tijeku a Zadar je vodio 58:50. Brzopotezno je Igokea stigla do 58:58. Opet se momčad s Višnjika probudila te je uoči zadnjeg perioda bilo 72:63 za Zadar.

Dvije minute ostale su do kraja domaćin je vodio 85:77. Stečenu prednost uspeli su Zadrani sačuvati za prvo ovosezonsko slavlje u ABA ligi na svom parketu.

Do pobjede ih je predvodio Mario Little s 21 košem dok je Luka Božić dao 19. Kod Igokee prvo ime s 22 koša bio je Sava Lešić.