Sav prihod od humanitarno-sportskog spektala “Futsal čarolija” i ove godine ide za OŠ Voštarnica

Vrijeme čitanja: 2 min

“Strast je nešto što vam je potrebno da vas vodi kroz život, a strast je naše pogonsko gorivo bez koje ne bi mogli svake godine iznova organizirati jedan ovako veliki humanitarno-sportski event”, rekao je u najavi četvrtog po redu izdanja Futsal čarolije predsjednik Udruge za mali nogomet Zadarske županije Marko Šimurina. Čarolija se ove godine igra od 17.- 28. prosinca u zadarskoj dvorani Mocire, a već treću godinu zaredom sav prihod skupljen za vrijeme trajanja turnira kanalizirat će se prema Osnovnoj školi Voštarnica.

„Četvrtu godinu zaredom turnir ima humanitarni karakter. Sav prihod ići će prema Osnovnoj školi Voštarnica s kojom gajimo jedan poseban odnos. Cilj ove akcije nije samo prikupljanje novca već i da skrenemo pozornost na probleme s kojima se u toj ustanovi svakodnevno susreću. Naša Udruga je zaista društveno odgovorna i Futsal čarolija nije jedini humanitarni turnir koji klubovi, igrači, delegati i suci Udruge pomažu.“

Direktorica Osnovne škole Voštarnica Irena Dukić naglasila je kako između Udruge za mali nogomet Zadarske županije i Osnovne škole Voštarnica postoji jedna posebna poveznica.

„Stvarno smo počašćeni što je već treću godinu turnir posvećen našoj školi. Činjenica je da potrebe u našoj ustanovi rastu na dnevnoj bazi a država svojim redovnim financireanjem to ne može pratiti. Zato nam je potrebna pomoć zajednice kako bi mogli ostvarivati nekekve rezultate izvan standarda koji su potrebni našim učenicima. Udruga je naš projatelji i partner koja već treću godinu zaredom pomaže da uvedemo neke nove metode rada kao što smo učinili i lani. Još više mi je drago da se u javnost odašilje jedna divna poruka kako je Osnovna škola Voštarnica dio zajednice a nekakva ustanova na kraju grada i na marginama društva.“

Nesebičnu ruku pomoći ove su godine svojim sportskim kolegama dali i košarkaši iz zadarskog kluba Diadora. Predsjednik Tomislav Kabić:

„Posebno mi je drago da ćemo mi kao klub imati premijeru na ovogodišnjoj Futsal čaroliji i što na ovaj način pomažemo djecu iz Osnovne škole Voštarnica koje trebamo uključivati u svakodnevni život, a ne samo u ove periodične akcije. Što se tiče samog turnira smatram kako se radi o jednom pravom spektaklu i to na razini države. Dečki iz Udruge za mali nogomet Zadraskre županije rade sjajan posao i čestitam im na tome. Između naša dva kluba vlada jedna krasan odnos i mislim da smo primjer svima klubovima i Udrugama kako bi se trebali odnositi jedni prema drugima. Što se tiče KK Diadora, mi smo položeni od pola nogometaš i pola košarkaša. Čak mislim da smo bolji u nogometu nego u košarci tako da nam je zaista drago da ćemo se ove godine po prvi put predstaviti na Futsal čarolije.“

Futsal čarolija ove će godine brojati preko 100 ekipa okupljenih iz 54 futsal kluba Zadarske županije, a kao i svake u onom revijalnom dijelu turnira nastupit će i zadarski nogometni internacionalnci, sada viceprvaci svijeta u nogometu. Kako se završnica turnira igra u tjednu između Božića i Nove godine, kada je većina naših inozemnih sportaša kod kuće, organizatori se nadaju kako će u revijalnoj utakmici između Zadarske dice i Osnovne škole Voštarnica zaigrati Danijel Subašić, Ivan Santini, Dominik Livaković i Šime Vrsaljko. Prijave za tunir traju do 14. prosinca zaključno do 20 sati nakon čega slijedi izvlačenje koje će se moći pratiti uživo putem facebook stranice Futsal Zadar.

 

Foto: Sport023