Žuta podmornica isplovila slavodobitno iz Jazina

Deveto kolo Prve lige košarkaša u zadarskom hramu Jazinama donijelo je gradski derbi između Sonik Puntamike i Jazine Arbanasa. Do pobjede su stigle Jazine rezultatom 78:91.

Pet minuta bilo je iza nas a Puntamičani su vodili 11:6. Dvije trice pogodio je tada Sarajlija za vodstvo Jazina 11:12. Još jednim dalekometnim ubačajem Sarajlije Žuta podmornica je nakon prve dionice vodila 17:24.

Brzo je Sonik izjednačio na 28:28. Jazine su preostali dio prvog djela bolje odigrale te su na odmoru bile u prednosti 38:43.

Povele su Jazine sredinom treće četvrtine 46:56, potom i 49:64. Ogromno vodstvo 51:68 imali su igrači Luke Bujasa uoči zadnjih deset minuta.

Ništa značajnije nije se dogodilo u periodu, Jazine su sačuvale vodstvo te su u konačnici i ostvarile zasluženu pobjedu. Izvrstan je u redovima pobjednika s 32 koša bio Mirza Sarajlija dok je kod Sonika 18 dao Dino Palčić.

Jazine su sada usamljene na vrhu s omjerom od osam pobjeda i svega jednim porazom dok su Puntamičani na učinku od 6 pobjeda i 3 poraza.