Zadarska lokomotiva fermana u Splitu!

Košarkašice Zadra poražene su na gostovanju kod Splita rezultatom 70:67 u dvoboju 9. kola Prve lige za žene. Zadranke su tako prekinule niz od pet uzastopnih pobjeda, dok su Splićanke i nakon devet odigranih susreta i dalje bez poraza.

Igračice Zadra odlično su otvorile utakmicu te su na poluvrijeme otišle s prednošću od 42:35. U drugom dijelu domaće igračice podignule su agresivnost na koju igračice trenerice Marije Mazije nisu znale odgovoriti istom mjerom te je u napetoj završnici pobjeda ipak otišla na stranu Splita.

Niti 34 minute, koliko je prednost bila na strani gostujućih igračica, nisu bile dovoljne da na kraju bodovi odu prema Zadru.

“Vodile smo 35 minuta, igrali odlično u oba smjera, i ono u što sam sigurna je da smo bili puno bolja ekipa na terenu. Ipak, one su imale malo više sreće od nas. Svejedno želim čestitati svojim curama na igri, na volji i želji i što su prenijeli taktičke ideje na teren i samim time bile u utakmici. Moramo još poraditi na agresivnosti kad protivnik igra na taj način. Moramo naučiti vratiti istom mjerom i ponekad prihvatiti prljavu igru. Ali mislim da mi ti još ne možemo upravo radi mladosti. Ali moramo težiti tome ako bude potrebno. Imali smo i šut za produžetak no ovaj put nije ušlo. Na kraju čestitam Splitu na pobjedi. U najmanju ruku je sportski”, izjavila je Mazija nakon utakmice.

Josipa Silov s 21 poenom predvodila je Split dok je kod Zadra najbolja bila Lara Nikpalj Vukorepa s 19 koševa i 14 skokova.

Drugim porazom u sezoni Zadranke su sada pale na treće mjesto prvenstvene ljestvice iza vodećeg Splita i Medveščka koji drži drugu poziciju s omjerom od osam pobjeda i jednog poraza.

Do kraja polusezone ostala su za odigrati još dva kola. U prvom od njih Zadar idućeg vikenda na Višnjiku dočekuje Mursu, dok će prije odlaska na pauzu u Zagrebu snage odmjeriti protiv Medveščaka.