27 srp 2024
Zadar u negledljivoj utakmici u završnici slomio otpor Cedevite
Košarka

Krešin dom bio je u devetom kolu HT Premijer lige poprište dvoboja između košarkaša Zadra i Cedevite.

Do pobjede, šeste u ovom natjecanju su nakon četrdeset minuta igre rezultatom 69:63 stigli igrači Zadra.

Gosti su bolje otvorili susret te su u petoj minuti vodili 4:10. Tricom Bašića Zadar je nešto kasnije izjednačio na 15:15. Nakon prve dionice bilo je 20:21 za goste.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 34:37 za Cedevitu. I treća dionica ponudila je sličnu igru, koš na koš.

Uoči zadnjih deset minuta Vitamini su bili u prednosti 53:56. Do kraja ogleda ostalo je pet minuta na semaforu je svjetlilo Zadar 61, Cedevita 61.

Pogodio je Božić za 67:61 domaćina i time zaključio pitanje pobjednika ovog dvoboja. U preostalih minutu i pol Cedevita nije uspjela ozbiljnije priprijetiti Zadru koji je tako stigao do nova dva boda.

Domagoj Vuković s 12 koševa bio je prvi strijelac Zadra dok je kod Cedevite najviše 19 postigao Domagoj Bošnjak.