Odbojkašice Zadra sjajne u pobjedi nad Dinamom, odbojkaši bez ideje protiv Varaždina!

Da su odbojkašice Zadra u sjajnoj formi potvrdile su i večeras kada su u dvoboju 9. kola Prve lige na Višnjiku s 3:1 u setovima pobijedile zagrebački Dinamo. Sraz druge i treće ekipe lige u konačnici nije ponudio onoliko uzbuđenja koliko se prije susreta očekivalo. Isključivi krivac za to su domaće odbojkašice koje su odigrale još jednu dobru utakmicu u kojoj su gošćama ponudile jako malo.

Ponudile su ipak prvi set u kojem su bile tek pasivne promatračice. Trebalo je proći i gotovo polovica drugog seta da se Zadranke konačno probude i počnu igrati. A malo veći angažman rezultirao je izjednačenjem. Treći set odlično je servom otvorila Vana Mrduljaš. Povele su domaće s 4:0, proradili su potom i prijem te blok i u trenu je rezultat iznosio 12:4 za Zadar. Već tada bilo je jasno kako će se u idući set ući s vodstvom Zadranki od 2:1 što se na kraju i potvrdilo.

I u idući set domaće su krenule snažno. 7:2, nakon toga i 19:12 pokazalo je kako su zadržale koncentraciju iz prethodna dva seta. Uslijedilo je potom malo opuštanje u kojem su se igračice Dinama uspjele rezultatski približiti i na trenutak set učiniti napetim. Ipak, razlika koju su Zadranke imale bila je prevelika te su na kraju uz set uzele i tri boda koji u ovom slučaju vrijede dvostruko s obzirom da su osvojeni protiv ekipe s kojom će se sigurno još sresti u nastavku prvenstva, odnosno razigravanju za Superligu.

“Sustav je takav da se u iduću fazu prenose samo bodovi osvojeni protiv onih ekipa koje će činiti skupinu. S Dinamom smo sada u velikom plusu što nam sigurno puno znači u daljnjem razigravanju. Ali stvarno želim čestitati svojim curama na dobra tri seta. Prvi set odraz je njihovog treniranja kroz prošli tjedan, dok su ostala tri čisti odraz njihove inteligencije i onog što one zapravo mogu i što shvate u datom trenutku. Ovo nam je bila jedna velika škola”, rekao trener Zadra Domeniko Kresoja.

Novom, osmom prvenstvenom pobjedom Zadranke su ostale na prvom mjestu ljestvice, a u idućem kolu gostuju kod Splita.

Nažalost, na pobjedu odbojkašica nisu se nadovezali odbojkaši Zadra koji su u dvoboju 9. kola Prve lige poraženi kod kuće od momčadi Kitro Varaždin s 3:0 u setovima.
Varaždinci su se već od samog početka dvoboja postavili kao ekipa koja zna što hoće i po što je došla u Zadar.

Prvi set gosti su dobili prilično lagano. Zadrani nisu u tom periodu imali odgovor na agresivan napad Varaždinaca kojima je, ruku na srce, u prilog išla loša igra domaćih u svim segmentima.

Drugi set Zadrani su odigrali s puno više želje što im je u konačnici donijelo izjednačenu borbu do samog kraja. No tada se su se gosti iskazali s nekoliko sjajnih smečeva i set priveli kraju u svoju korist.

Niti u trećem setu domaći nisu dostigli onaj nivo igre potreban da bi se naštetilo ovakvom protivniku. Previše tehničkih pogrešaka, prvenstveno u prijemu i servisu, Zadrane je iz plusa odvelo u minus iz kojeg povratka više nije bilo.

Sve u svemu zaslužena pobjeda Varaždina koji su se u ovoj utakmici pokazali zrelijima od domaćih igrača. Osvrt na ogled ponudio je trener Zadra Marin Masnić:

“Bezidejno, bezosjećajno, depresivno i bez ikakvog motiva. Žao mi je ovih stotinjak ljudi koji su nas došli gledati. Ekipa Varaždina u ničemu nije impresionirala. Samo je uzela ono što smo joj mi velikodušno ponudili. Što mogu reći kad mi igrači promaše pet uzastopnih servisa? O tome u ozbiljnoj odbojci nema razgovora. Ništa nije funcioniralo kako je trebalo i djelovali smo jako loše”, rezigniran je bio Masnić.

U idućem kolu naši odbojkaši su slobodni, dok su potom u 11. kolu koje je na rasporedu za dva tjedna na Višnjiku domaćini Šibeniku.

“Nadam se da će nam se dotada vratiti naša dva stožerna igrača Surać i Jurlin jer bez njih ne izgledamo dobro. Ali bez obzira na njihov izostanak treba igrati. Kada netko ne igra buni se zašto ne igra, a kad dobije priliku onda je ne iskoristi. Ekipa u ovom trenutku nije homogena iz raznih razloga i to se vidi na parketu.”

Odbojkaši Zadra zadržali su unatoč porazu treće mjesto ljestvice s 12 bodova, šest manje od prvoplasiranog Medicinara i osam više od četvrte Croatije.