Odbojkaši Zadra nakon velike borbe u Zagrebu izgubili od Medicinara Trnje!

Odbojkaši Zadra poraženi su u dvoboju 8. kola Prve lige u gostima kod momčadi Medicinar Trnje s 3:1 u setovima. Zagrepčani su tako i drugi put ove sezone svladali Zadrane te su se sada s 15 bodova učvrstili na prvom mjestu ljestvice ispred Varaždina koji ima 14 te Zadra s 12 bodova.

Utakmica nije mogla bolje započeti po momčad Marina Masnića koja je dobila prvi set rezultatom 25:23. Uslijedila su dva seta u kojima su dominirali domaćini te su poveli s 2:1, da bi u dramatičnom četvrtom setu u uzbudljivoj završnci ipak potvrdili pobjedu i sva tri boda.

“Prvi set odigrali smo na stvarno visokom nivou. Nažalost u druga dva smo prilično pali u igri da bi potom u četvrtom setu opet imali priliku vratiti se u meč. Imali smo i rezultat 24:24 i da smo tu uspjeli uzeti set možda bi utakmica otišla u drugom smjeru. Ovako moramo čestitati domaćinu na potpuno zasluženoj pobjedi”, rekao je nakon utakmice Masnić.

Sve u svemu, Zadrani su se u Zagrebu predstavili u dobrom svijetlu usprkos izostanku tri vrlo važna igrača iz šestorke, ozlijeđenih Suraća i Jurina te Viduke koji zbog osobnih obaveza ove sezone igra samo domaće utakmice.

Potvrda je to kako se nalaze na dobrom putu ka jedinstvenoj Superligi koja će od iduće sezone brojati 12 klubova. Eventualna pobjeda protiv Varaždina koji na Višnjik stiže idućeg vikenda bila bi od velike koristi i dala bi dodatan poticaj za sve što naše odbojkaše čeka u nastavku prvenstva.