Bod vaterpolista Zadra 1952 na gostovanju kod Cattara

Vaterpolisti Zadra u susretu 5. kola Triglav A2 lige gostovali su u Kotoru kod momčadi Cattara. Susret je u konačnici završio bez pobjednika rezultatom 9:9.

Domaćini su poveli 2:0, Zadar se vraća s dva pogotka dok je nakon osam minuta bilo 3:2 za Cattaro.

U drugoj četvrtini također smo gledali izjednačenu igru. Na poluvremneu je bilo 5:4 za domaći sastav.

Treća dionica donijela je bolju igru Cattara koji je uoči odlučujućih osam minuta vodio 8:5.

Četiri i pol minute ostale su do kraja, Cattaro je imao 9, Zadar 6. Izgledalo je da će pobjeda pripasti domaćinima ali tako nisu mislili igrači Zadra. U preostalom periodu postigli su tri pogotka za konačnih 9:9.

Bod na gostovanju uvijek je velik pa će tako i ovaj sigurno puno značiti Zadranima u nastavku sezone.

„Hoće, uvijek je bod sa strane dobar i vrijedan. Istina, imali smo i tri promašena peterca ali što je tu je. Bod je tu, idemo se sada pripremiti za ono što nas očekuje a to je gostovanje kod Kopera“ – ističe trener VK Zadar 1952, Goran Jovančević.

Prvi strijelac u redovima Zadra bio je Roko Jurišić s tri pogotka, 2 su dali Ivan Vrbnjak i Marin Jovančević a 1 Luka Lipej i Lovre Zelić. Marko Slade skupio je 11 obrana.

S četiri osvojena boda Zadar se u konkurenciji dvanaest momčadi nalazi na devetom mjestu.