Novi odlični rezultati plivača Jadere

Vrijeme čitanja: 2 min

U organizaciji PK Pošk na 25m bazenu Poljud u Splitu održan je 25. Međunarodni plivački miting Zlatni Dupin. U konkurenciji 280 plivača iz 12 hrvatskih te jednog BIH kluba PK Jadera je predstavljalo 8 članova u kategorijama početnika i ml.kadeta.

Mlada ekipa trenera Edgara Nimca ostvarila je odlične rezultate na ovom natjecanju te su se kući vratili s peharom i 7 medalja.

U najmlađoj C kategoriji briljirao je Maksim Vrkić (09) koji je osvojio medalje u svim distiplinama, tako je do zlatnih medalja doplivao u disciplinama: 25m slobodno (15.50), 25m leptir (18.07), 25m leđno (18.72) i 100m mješovito (1:26.83), dok je u disciplini 25m prsno s vremenom 22.98 osvojio brončanu medalju. Svojim nastupom i isplivanim rezultatima Maksim je zaslužio i pehar za ukupan zbroj rezultata u C kategoriji gdje se sa 401 bodom plasirao na prvo mjesto. U A kategoriji Danica Sorić (08) je osvojila srebrnu medalju u disciplini 100m prsno (1:35.20), dok je Mirta Zubčić (08) u disciplini 100m leđno (1:35.10) doplivala do brončane medalje

Ostatak ekipe je također znatno popravio svoja vremena te su isplivali niz osobnih rekorda, a među prvih deset na ovom natjecanju su se plasirali i:

Mirta Zubčić (08): 5.mjesto – 100m prsno (1:42.79); 5.mjesto – 100m leptir (1:43.79); 8.mjesto – 100m slobodno (1:25.27)

Danica Sorić (08): 6.mjesto – 100m leptir (1:50.01); 9.mjesto – 100m leđno (1:39.07)

Mate Molnar (08): 6.mjesto – 50m leptir (42.77); 10.mjesto – 50m leđno (43.08)

Barbara Jerak (09): 7.mjesto – 50m prsno (52.83); 8.mjesto – 50m leptir (54.97)

Ivano Kuman (08): 8.mjesto – 50m slobodno (34.59); 9.mjesto – 50m leđno (42.91)

Dora Babić (08): 8.mjesto – 100m leptir (2:03.57)

Na natjecanju su nastupili: Dora Babić, Barbara Jerak, Ivano Kuman, Mate Molnar, Danica Sorić, Maksim Vrkić, Šimun Zdrilić, Mirta Zubčić

4 MEDALJE SA 46. MITINGA MLADOSTI

Na 25m zatvorenom bazenu SRC Mladost u Zagrebu  održan je  46. Međunarodni miting “Mladost 2018” u organizaciji HAPK Mladost koji  je 2. postaja iz sustava HPS GRAND PRIX natjecanja za seniore, juniore i mlađe juniore.  U konkurenciji  oko 400 natjecatelja iz 42 kluba pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje Jadere je branilo 10 članova koji su se u Zadar vratili sa 2 medalje.

Sandro Barić (01) je u A finalima doplivao do srebrnih medalja u disciplinama 50m prsno (29.52) i 100m prsno (1:04.02), dok je u B finalu disciplinu 100m mješovito s vremenom 1:01.92 završio na 7. mjestu u kategoriji juniora.

Duje Grgić (01) je u A finalu s vremenom 2:10.68 doplivao do srebrne medalje u disciplini 200m leptir.

Tonka Krstić (03) je u disciplini 400m mješovito koja se plivala u direktnom finalu osvojila brončanu medalju s vremenom 5:18.36.

U tri B finalne trke plasirala se Ellena Šušteršić (03), a najbolji plasman je izborila u disciplini 50m leptir gdje se s vremenom 30.12 plasirala na 6. mjesto u kategoriji juniora, dok je plasmanom na 8. mjesto završila trke 50m leđno (31.32) i 50m slobodno (28.09). Ml. junior Filip Smolić (03) plasirao se u dva C finala 50m prsno (32.41) i 100m prsno (1:11.64) te je obe trke završio plasmanom na 11. mjesto. U istoj kategoriji za C finala su se izborili i Marija Kuman (05) koja je disciplinu 50m leđno (32.69) završila na 9.poziciji, dok je Maksim Komadina (04) 50m leđno (30.44) završio plasmanom na 10.mjesto.

Na natjecanju su nastupili: Sandro Barić, Duje Grgić, Maksim Komadina, Tonka Krstić, Marija Kuma, Noa Kuman, Dorijan Marin, Andrija Smolić, Filip Smolić, Ellena Šušteršić.