Zadar iščupao pobjedu na splitskim Gripama

Vrijeme čitanja: < 1 min

Šesto kolo HT Premijer lige donijelo je na splitskim Gripama dalmatinski derbi između košarkaša Splita i Zadra.

Do pobjede 75:76 stigli su košarkaši Zadra.

Split je odlično krenuo u susret te je nakon svega jedne minute poveo 7:1. Minutu predaha pozvao je trener Zadra Ante Nazor. To je urodilo plodom, serijom 7:0, Zadar je vrlo brzo poveo 7:8. U šestoj minuti bilo je 10:10, Splićani rade 12:0 za 22:10 nakon uvodnih deset minuta.

Desetak koševa prednosti Split je držao i tijekom druge dionice te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 44:37 za domaćina.

Neki drugi Zadar započeo je treću četvrtinu, s četrnaest uzastopnih koševa momčad s Višnjika u dvadeset i šestoj minuti je povela 44:51. Na ulasku u zadnji period bilo je 54:62 za igrače Ante Nazora.

Tri minute ostale su do kraja Split je imao 70 a Zadar 70. Uslijedila je uzbudljiva završnica, Zadar je vodio 75:76. Napad za pobjedu imali su Splićani, Kedžo nije pogodio i dva boda otišla su put Krešinog doma.

Magarity sa 17 te Little i Brzoja sa 16 koševa bili su najraspoloženiji u redovima Zadra.