Košarkašice Zadra na pogon Ane Vrsaljko na Baldekinu svladale Šibenik!

Do svoje pete, četvrte uzastopne, pobjede u natjecanju Prve lige za žene stigle su večeras košarkašice Zadra. U dvoboju 6. kola izabranice trenerice Marije Mazije na Baldekinu su svladale Šibenik rezultatom 69:62.

Zadranke su odigrale odličnu utakmicu u kojoj su vodile od početka do kraja s tim da su već na poluvremenu imale prednost od 15 koševa. Nešto lošiju igru Zadranki u trećoj četvrtinid omaće su igračice iskoristile za smanjenje vodsta, a pritisak se nastavio i u posljednjoj dionici gdje su Šibenčanke na samo dvije minute do kraja došle na zaostatak od tek pola koša. Ipak, naše su igračice u te posljednje dvije minute zadržale dovoljno koncentracije da susret privedu kraju u svoju korist.

Sjajnu utakmicu odigrala je Ana Vrsaljko koja je ubacila čak 30 koševa kojima je dodala i pet skokova te četiri asistencije. Dvoznamenkasta u redovima Zadra bila je još i Nika Jelenković koja je susret završila s deset ubačaja.

Statistika koja nikad ne laže otkriva koji su bitni čimbenici bili na strani Zadranki u ovom dvoboju. Prije svega tu je 54 skoka od kojih je 17 ofenzivnih, njima dodajmo i 26 asistencija od kojih osam pripada Ivani Dujić i na kraju tu je još i devet ukradenih lopti kao potvrda jedne angažirane igre u oba smjera.

S omjerom od pet pobjeda i jednim porazom Zadranke se sada nalaze na diobi drugog mjesta ljestvice koje dijele s Trešnjevkom i Medveščakom. Na vrhu je i dalje Split koji niti nakon ovog kola ne zna za poraz.

U prvenstvu sada slijedi stanka zbog odigravanja prvog kruga u natjecanju Kupa Ružice Meglaj Rimac u sklopu kojeg Zadar gostuje u Rijeci kod ekipe FSV-a.