Zadranke pomele Novu Gradišku i napunile se samopozdanjem pred Kup dvoboj s Rijekom u srijedu!

Možda i lakše od očekivanog uspjele su odbojkašice Zadra u 5. kolu Prve domaće lige na Višnjiku doći do pobjede nad ekipom Nove Gradiške. Uvjerljivom igrom Zadranke su s 3:0 u setovima pomele gostujuću ekipu pokazavši kako poraz u Osijeku u prošlom kolu nije ostavio dublji trag.

Sjajan servis cijele ekipe Zadra, a pogotovo Vane Mrduljaš na koji je ekipa Nove Gradšike teško pronalazila odgovor, donijela je zadarskim igračicama veliku prednost već na samom početku seta što je u konačnici i rezultiralo vodstvom od 1:0.

Drugi set ponudio je malo više neizvjesnosti. Vodila se prilično izjednačena borba, a Zadranke su se sredinom seta, zahvaljujući ponovno odličnom servisu te uz poneki blok, uspjele odvojiti. Povele su domaće igračice 18:13 i kada se činilo da će i taj set prilično mirno otići u njihovu korist gošće su s četiri uzastopna poena zakomplicirale situaciju. Ipak nedovoljno za potpuni preokret te su Zadranke povele s 2:0.

I u trećem setu servis je bio veliki saveznik igračicama Roberta Kresoje. Nina Fabijan ovog je puta bila ta koja je sredinom seta s nekoliko vezanih servisa donijela prednost svojoj ekipi. Pametnom igrom Zadranke su i treći set privele kraju bez previše stresa za još jednu veliku i vrijednu pobjedu.

“Jako smo zadovoljne. Očekivale smo da će biti teža utakmica ali ostale smo koncentrirane do kraja i odradile sjajan posao. Imali smo odlićan servis, usto dobro nas je služio i prijem, a Josipa Marković je još jednom briljirala. Nemojmo zaboraviti da je ovo do ovog susreta bila trećeplasirana ekipa na tablici i prošlogodišnji sudionici Superlige”, izjavila je nakon susreta igračica Zadra Lori Nikpalj koja se nakon nekoliko godina studiranja u Splitu ponovno vratila u staro jato.

“Pa izuzetno mi je drago što sam se vratila u svoj klub. Odmah ću reći kako su mi i suigračice i treneri zaista super. Odlično treniramo kako u fizičkom tako i u tehničkom smislu. Većina mojih suigračica su mlade, nadobudne i imaju veliki žar za igrom. Uživamo svi skupa na terenu i dišemo kao ekipa. Mislim da otuda i ovako dobri rezultati na početku ove sezone.”

Sa četiri pobjede, jednim porazom i 11 bodova Zadranke su u ovom trenutku druga ekipa lige odmah iza Osijeka koji je i dalje bez poraza. Zadranke u prvenstvu idućeg vikenda očekuje gostovanje kod Drenove, no prije toga u srijedu će u povijesnom četvrtfinalu Kupa Hrvatske u svojoj dvorani dočekati superligaša Rijeku.