Nakon Krke košarkaši Zadra bolji i od Osijeka

Dvije utakmice u razmaku od svega dvadeset i četiri sata odigrali su košarkaši Zadra. U subotu navečer su u Novom Mestu u okviru ABA lige bili bolji od Krke dok su večeras u nastavku HT Premijer lige u Krešinom domu svladali momčad Vrijednosnice Osijek rezultatom 90:69.

Gosti iz Osijeka dobro su otvorili susret te su nakon pet minuta vodili 5:10. Nakon minute predaha Zadrani su se uozbiljili i minutu prije kraja prve dionice poveli su 21:17 a na njezinom isteku imali su vodstvo 23:19.

Četiri minute igralo se u drugoj četvrtini Zadar je imao prednost 34:24 a na poluvremenu je momčad Ante Nazora imala rezultat 46:36.

Tricom Brzoje na otvaranju drugog djela Zadar je poveo 49:36. Na ulasku u zadnjih deset minuta bilo je 61:51 za Zadar.

Odradili su i njih Zadrani bez većih poteškoća te su slavili s ranije spomenutih 90:69.

Mislav Brzoja s 21 košem bio je prvi strijelac Zadra. Sljedeći susret koji će košarkaši Zadra odigrati bit će u petak kada će gost Krešinog doma u nastavku ABA lige biti Mega Bemax.