Zadrani ipak bez iznenađenja protiv Lokomotive!

Čuda su moguća. Ali, naravno, samo u filmovima. U stvarnom životu događaju se rijetko ili gotovo nikad. Tako se čudo na Stanovima ipak nije dogodilo već je Lokomotiva bez većih problema prošla među osam najboljih u natjecanju Kupa Hrvatske, dok Zadranima za utjehu ostaje dobar dojam koji su prezentirali i na ovoj utakmici.

Istina, zadali su igrači Krešimira Sunare male glavobolje Lokomotivi na samom početku utakmice koju su odlično otvorili te su već u drugoj minuti poveli preko Vlatka Blaževića. Točno poslanom loptom napadač Zadra izbio je sam ispred gostujućeg vratara Krunoslava Hendije koji je u pvoj situaciji bio potpuno nemoćan.

Nije dugo prošlo a Lokomotiva je izjednačila. Igrala se 22. minuta kada je Myrton Uzuny iskoristio sjajno proigravanje Luke Ivanušeca poentiravši pored nemoćnog Jakova Pinčića. Do kraja poluvremena Zadar je imao veliku šansu povećati vodstvo kada je kapetan Dragan Župan fino povukao od centra do nekakvih 18 metara odakle je odmjereno zapucao po golu no lopta je, na sreću gostiju, odsjela na vratnici.

I kako to u pravilu biva kada se gol ne postigne onda se primi. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Ivan Krstanović je na fini nabačaj Lirima Kastratija neometan glavom s pet metara pogodio za 2:1.

Zaprijetio je Zadar još jednom kada je u 47. minuti lopta Župana, sa otprilike iste udaljenosti ovog puta “liznula” gredu.
I to je otprilike bilo to što se Zadra ticalo u ovoj utakmici. Lokomotiva je u 56. minuti postigla još jedan gol za konačnih 3:1, a strijelac je bio Toni Datković. Nakon toga gosti su se stavili u defanzivni blok iz kojeg su opasno zaprijetili nekoliko puta, no rezultat se do kraja ipak nije mijenjao.

Sve u svemu zaslužena pobjeda gostiju koji su pokazali da se zasluženo u ovom trenutku nalaze u vrhu hrvatskog nogometa. Zadrani se, pak, okreću prvenstvenoj utakmici 11. kola koju protiv Osijeka u Gradakom vrtu igraju u ponedjeljak od 14;00 sati.