Sramotan poraz košarkaša Zadra kod Zaboka. Prokockali su vodstvo 62:39.

Sramotan poraz košarkaša Zadra u susretu drugog kola Premijer lige. Rezultatom 91:88 pobijedio ih je u Zaboku istoimeni domaćin nakon što su igrači Zadra prokockali prednost od +23 (39:62).

Odlično su Zadrani otvorili utakmicu te su već u šestoj minuti stigli do dvocifrene prednosti (4:14). Nešto kasnije tricom Granta momčad s Višnjika imala je vodstvo 8:23 a nakon uvodnih deset bilo je 13:25.

Igrala se četrnaesta minuta Zadar je već vodio 15:32. Nakon prodora Božića otišli su i na +21 (17:38) a nakon prvog djela bilo je 27:46 za igrače Aleša Pipana.

Serijom 14:0 Zabok je minutu prije isteka treće dionice stigao do rezultata 53:62 a uoči zadnje četvrtine Zadar je vodio 59:67.

Zabok je došao do zaostatka od svega pola koša (71:72) u 34. minuti. Dva slobodna bacanja imao je zatim Jambrović, oba je realizirao za prvo vodstvo domaćina 73:72.

Tri minute ostale su do kraja Zabok je imao prednost 80:78 a minutu prije kraja bilo je 88:85 za domaćina. Nisu uspjeli Zadrani u preostalom periodu napraviti ništa konkretno te je velika pobjeda otišla u ruke igrača Zaboka.

Grant je s 20 koševa bio prvi strijelac Zadra koje već sutra očekuje novi izazov u nastavku ABA lige i gostovanje u Ljubljani kod Olimpije.