RK Zadar 2013. upisuje dječake i djevojčice u Školu rukometa. F. Kardum: “Imamo se s čim predstaviti i djeci i roditeljima!”

Vrijeme čitanja: 3 min

Rukometni klub Zadar 2013. ovih dana vrši upise dječaka i djevojčica u Školu rukometa. Ono što se polaznicima nudi jest stručno vodstvo profesionalnih trenera uz sudjelovanje na službenim natjecanjima i brojnim turnirima pod ingerencijom Hrvatskog rukometnog saveza. RK Zadar na lokalnoj rukometnoj sceni traje već pet godina, a trener i osnivač Frane Kardum prof. naglasio kako su svi u klubu koji rade s djecom profesori kineziologije s čim se malo koji klub može podičiti. Uz Karduma u timu koji radi s djecom su još i Damir Samardžija, Ivana Mitrović, Milan Cindrić, Boris Banić, Elvis Prtenjača.

„Odmah ću reći kako sve one koji se odluče doći u naš klub i uključe se u rad naše Škole rukometa očekuje jedna odlična atmosfera i jedan kvalitetan rad uz izuzetno stručno vodstvo. Uz to možemo i moramo se pohvaliti i kako imamo odlične uvjete i termine koji su smješteni u ŠC Višnjik za one najmlađe i super mini rukomet. Imamo termine i u Osnovnoj školi Zadarski otoci čija je dvorana nakon poplave sada obnovljena. Zaista imamo kvalitetni uvjete za sve polaznike koji bi se uključili neovisno o kojem se uzrastu radi.“

Upisi su u tijeku. O kojem se godištu radi i gdje se zainteresirani mogu javiti?

„Upisujemo od predkadeta, najstarijeg 2004. godišta, pa sve do super mini rukometa koje je ove godine 2011. godište. Ono što je novo i što svakako moramo istaknuti je da upisujemo i djevojčice od 2008. do 2011. godišta. A svi zainteresirani mogu nas pronaći na našem Facebook profilu kluba, a u tijeku je i izrada službene web stranice na kojoj će biti i svi potrebni podaci.“

Ono što svakako valja podvući jest suradnja koja se stvara s Rukometnim klubom Zadar.

„Tako je. Tu se radi samo o djevojčicama. U rad u našem klubu uključila se Maja Dundović, poznavatelji rukometa znaju o kome je riječ, koja je ujedno i trenerica u ŽRK Zadar. Došli smo do zaključka kako bi se s jednom kvalitetnom suradnjom, gdje se mi vidimo kao svojevrsni servis i inkubator za ŽRK Zadar, kvaliteta ženskog rukometa u našem gradu sigurno narasla. Dakle, plan je da djevojčice budu u našem klubu do određene kategorije u mini rukometu, odnosno do petog razreda, nakon čega bi prešle u RK Zadar gdje bi ponovno nastavile raditi s Majom koja bi tako imala kompletnu sliku o svemu i stvari bi išle nekakvim uhodanim tokom.“

Što se samih nastupa na raznim natjecanjima tiče, tu ste i prošle godine imali puno posla. Kakav je plan za sezonu koja je pred vratima?

„Nastupa uistinu ne nedostaje. Evo krenimo s najstarijim godištem u našem klubu 2004/05 kategoriji predkadeta koji će nastupati u Regionalnoj ligi jug. Generacija 2006/07 nastupa u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi dječaka A jug gdje ih očekuje natjecanje među 18 klubova u dvokružnom sustavu. Jako zahtjevno s dosta utakmica. Što se, pak, dječaka 2008. godišta tiče, oni sada po prvi put prelaze na veliki rukomet gdje će nastupati u Prvoj hrvatskoj ligi dječaka B. Dakle ići ćemo sve do Dubrovnika, dvokružno s ostalih 14 klubova. Mislim da će biti zbilja zanimljivo i da je ovo nešto najbolje što se može ponuditi za razvoj malih rukometaša.“

Za kraj recite zašto bi se netko uključio baš u rad Rukometnog kluba Zadar 2013.? Kakve posebnosti očekuju polaznike?

Siguran sam kako će i za nas i za njih ovo biti jedna lijepa priča. Imamo kvalitetne uvjete, sudjelujemo u svim natjecanjima koja se igraju pod Hrvatskim rukometnim savezom i očekuju nas i nastupi na brojnim turnirima. Stvarno mislim da se imamo s čim predstaviti i djeci i roditeljima“, za kraj će Kardum.

UPIS U ŠKOLU MINI RUKOMETA – GODIŠTA 2008-2011

INFORMACIJE:

Dječaci: Frane Kardum, prof. 095 860 9201

Djevojčice: Maja Dundović, 095 364 3484

TERMINI:

Utorak, četvrtak 09:00-10:00 i 17:00-18:00 sati

Subotom 10:00-11:00 sati

 

UPIS U ŠKOLU RUKOMETA – GODIŠTA 2004-2008

INFORMACIJE:

2004-2005 Ivana Mitrović, prof. 098 618 089

2006-2007 Damir Samardžija, prof. 099 724 5984

2008-2011 Frane Kardum, prof. 095 860 9201