Suba i Raketa odveli Hrvatsku u polufinale Svjetskog prvenstva u Rusiji

Vrijeme čitanja: < 1 min

Hrvatska nogometna reprezentacija je u polufinalu Svjetskog prvenstva koje se igra u Rusiji. Nakon izvođenja jedanaesteraca porazila je u četvrtfinalu domaćina Rusiju s 3:2. U 120 minuta igre bilo je 2:2.

Gol je za Ruse zabio Čerišev u 32. minuti. Za Hrvatsku je izjednačio Kramarić u 40. Vida je zabio za 2:1 u 101. minuti. Za 2:2 je pogodio Mario Fernandes u 115. minuti.

Hrvatska će tako drugi put u povijesti igrati u polufinalu Svjetskog prvenstva, nakon Francuske 1998. godine kada je bila treća.

Suparnik Hrvatske u polufinalu u srijedu 11. srpnja u Moskvi bit će Engleska koja je svladala Švedsku 2:0 (1:0) golovima Maguirea (30) i Allija (59).

Za Vatrene su i ovog puta igrala trojica Zadrana, vratar Danijel Subašić, kapetan Luka Modrić dok je u obrani bio Šime Vrsaljko.