AŠK Zadar: Veronika Šokota državna kadetska prvakinja u bacanju koplja

Vrijeme čitanja: 2 min

U Varaždinu je u organizaciji Hrvatskog atletskoga saveza i AK Sloboda Varaždin, održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe i starije kadete i kadetkinje. Nastupilo je šesnaest članova Atletskog športskog kuba Zadar koji su postigli odlične rezultate.

U konkurenciji mlađih kadeta Domagoj Brodar je bio najuspješniji s tri osvojene medalje.
Prvog dana natjecanja Domagoj je osvojio 3. mjesto u skoku u vis sa rezultatom od 150 cm , te 4.mjesto u utrci na 60 m sa rezultatom od 8,20 sekundi.

Na 60 metara kod mlađih kadetkinja u finalu je nastupila Hana Tudor koja je osvojila 8.mjesto sa rezultatom od 8,51 sec. U utrci na 60 metara nastupile su i sljedeće mlađe kadetkinje : Sara Kaibler – 8,31 sec , Ivana Srzentić – 8,62 sec , Enea Nikpalj – 8,89 sec .

U skoku u dalj za mlađe kadetkinje nastupile su Enea Nikpalj koja je skočila 3,92 metra te zauzela 38.mjesto i Katarina Madžar koja je bila najmlađa sudionica te je skočila 4,36 metra i zauzela 25.mjesto od 44.natjecateljice.

Prvog dana nastupila je i Iva Grbić u bacanju vortexa za mlađe kadetkinje sa rezultatom od 28,63 metra (18.mjesto) , Leon Čakarun na 60 metara sa rezultatom od 9,03 sekunde (24.mjesto), Lukas Milanja na 60 m sa rezultatom od 9,36 sekundi (29.mjesto). Lukas je nastupio i u bacanju vortexa za mlađe kadete i ostvario rezultat od 32,92 metra (24.mjesto).Također u bacaju vortexa nastupili su i Emilio Pucar sa rezultatom od 32,02 metra (25.mjesto) te Jakov Pijaca sa rezultatom od 31,52 metra (26.mjesto).

U konkurenciji kadetkinja u utrci na 60 metara Željka Iličić je zauzela 23.mjesto sa rezultatom od 9,18 sekundi , dok je u u trci na 100 metara zauzela 34.mjesto sa rezultatom od 14,54 sekunde.

Na kraju prvog dana natjecanja u utrci štafeta na 60 metara , mlađe kadetkinje AŠK ZADAR u sastavu : SARA KAIBLER , IVANA SRZENTIĆ , ANA SMOKROVIĆ , HANA TUDOR osvojila je 2.mjesto sa rezultatom 32,28 sekundi. U istoj utrci nastupila je i štafeta limačica AŠK ZADAR u sastavu : IVA GRBIĆ,LEONA METER , MARE MIJOLOVIĆ , KATARINA MADŽAR koje su istrčale 36,30 sec , što je odličan rezultat s obzirom da su bile najmlađe sudionice utrke štafeta.

Drugog dana natjecanja Domagoj Brodar osvojio je 2.mjesto i naslov viceprvaka Hrvatske u skoku u dalj u kategoriji mlađih kadeta sa rezultatom od 5,52 metara. Leon Čakarun u istoj disciplini skočio je 3,97 metara i zauzeo 22.mjesto .Domagoj je također osvojio i 3.mjesto u utrci na 200 metara u istoj kategoriji sa rezultatom od 26,65 sekundi , dok je Emilio Pucar u istoj utrci bio 28. sa rezultatom od 32,58 sekunde . Kod mlađih kadetkinja Sara Kaibler na 200 metara bila je sveukupno 12. sa rezultatom od 28,37 sekundi , a Mare Mijolović bila je 48. sa rezultatom od 32,22 sekunde. U skoku u vis za mlađe kadetkinje Ana Smokrović osvojila je 4.mjesto sa rezultatom od 152 cm.

I za kraj drugog dana, zlatnu medalju i naslov državne prvakinje u bacanju koplja , u kategoriji kadetkinja , osvojila je Veronika Šokota sa rezultatom od 39,70 m.

Članovi AŠK Zadar osvojili su sveukupno 5 medalja : 1 zlatnu , 2 srebrne i 2 brončane.