Zadar pobijedio Kamen i došao na korak od plasmana u Drugu HNL!

Vrijeme čitanja: 2 min

Nogometaši Zadra ostvarili su možda i krucijalnu pobjedu u svojoj borbi da se od iduće sezone natječu u 2. HNL.

Igrači trenera Dragana Blatnjaka pred svojom su publikom u 35., pretposljednjem kolu u natjecanju 3. HNL jug rezultatom 7:0 pobijedili momčad Kamena.
Simpatični gosti iz Ivanbegovine niti u jednom trenutku nisu se pokazali opasnom prijetnjom po domaćina koji se, s druge strane, od prve minute postavio onako kako treba pokazavši što želi i čemu težinu u ovom susretu.
Prema prikazanom gosti mogu biti i zadovoljni sa “samo” sedam primljenih pogodaka s obzirom na broj šansi koje su domaćini stvorili pred njihovim vratima.
Mrežu gostiju već u osmoj minuti načeo je Repić za 1:0. Na njega se hat-trickom nadovezao Petković u 13., 31. i 45, da bi na 5:0 u 51. povećao Jurić. Smokrović je u 61. zabio za 6:0, a konačan rezultat u 70. je minuti svojim četvrtim pogotkom na susretu postavio Petković.
Evo što je nakon utakmice izjavio trener Zadra, Dragan Blatnjak:
“Apsolutno zaslužena pobjeda moje ekipe. Dominirali smo utakmicom od prve minute i upisali visoku pobjedu. Sve čestitke mojim igračima koji su danas prezentirali lijep nogomet i drago mi je da je to na kraju i publika pozdravila pljeskom. Sad nas očekuje još ta utakmica zadnjeg kola protiv Vala u gostima. U dobroj smo situaciji jer se nalazimo točno tamo gdje smo htjeli, a to je da ovisimo sami o sebi.

Otkako sam došao na mjesto trenera svojim igračima govorim kako trebamo gledati samo sebe i svoje utakmice. U Kaštelama nas očekuje izuzetno teška utakmica ali ja sam uvjeren kako ćemo se dobro spremiti za nju i da ćemo se nakon nje kući vratiti kao drugoligaši.”
Momčad Zadra u svlačionicu je ispraćena skandiranjem publike “Druga liga, Druga liga” i “Nitko kao Junak iz Sinja” aludirajući na pobjedu Junaka na domaćem terenu nad izravnim Zadrovim konkurentom u borbi za Drugu ligu, Splitom.
A Zadrani su tim porazom Splita uistinu došli na korak do plasmana u Drugu ligu. Sve konce sada drže u svojim rukama i ukoliko u posljednjem kolu na gostovanju kod Vala dođu do slavlja, bez obzira na to kako završi dvoboj Splita i Zmaja na parku Mladeži, naši će nogometaši nakon dvije sezone ponovno zaigrati u drugom razredu hrvatskog nogometa.