PK Jadera: Četiri medalje i nagrada za drugo mjesto u kategoriji na Mitingu “Grdelini Sv. Duje”

Vrijeme čitanja: 2 min

U 25m bazenu na Poljudu održan je 15. međunarodni miting Grdelini sv. Duje 2018. U dva dijela natjecanja u konkurenciji 219 plivača i 161 plivačice iz 13 hrvatskih klubova te 2 kluba iz BIH PK Jaderu je predstavljalo 18 članova (9 plivača i 9 plivačica) koji su imali ukupno 74 starta. Natjecatelji su podijeljeni u 3 kategorije: A kategorija plivačice i plivači rođeni 2007. godine, B kategorija plivačice i plivači rođeni 2009. godine koji su plivali 50m discipline, dok su plivačice i plivači rođeni 2009. godine i mlađi bili u C kategoriji i plivali 25m discipline. Na ovom 15. MM Grdelini sv. Duje naši članovi su doplivali do četiri medalje (2xzlato i 2xsrebro) te do nagrade za najboljeg natjecatelja dobne skupine.

Najbolje rezultate ostvario je Maksim Vrkić (09) koji je u najmlađoj C kategoriji doplivao do tri medalje te je osvojio nagradu za drugo mjesto u kategoriji. Maksim je osvojio dvije zlatne medalje i to u disciplinama 25m leđno (18.47) i 25m slobodno (15.68), dok je do srebrne medalje doplivao u disciplini 25m leptir (18.61). Na ovom natjecanju ukupni poredak plivača po kategorijama se određuje najboljim ukupnim zbrojem vremena iz sve četiri discipline te se Maksim sa zbrojem 1:16.89 plasirao na 2. mjesto u C kategoriji plivača.

Rita Herceg (07) je u A kategoriji doplivala do srebrne medalje u disciplini 50m prsno (40.90).

ODLIČNE REZULTATE U INDIVIDUALNIM DISCIPLINAMA I PLASMAN MEĐU PRVIH 10 OSTVARILI SU:

Rita Herceg (07) – 50m leptir (37.91) – 6 mjesto; 50m slobodno (33.26) – 6 mjesto; 50m leđno (40.23) – 9 mjesto;

Mirta Zubčić (08) – 50m prsno (48.17) – 4 mjesto; 50m leptir (47.03) – 8 mjesto; 50m leđno (44.55) – 8 mjesto; 50m slobodno (38.27) – 8 mjesto;

Melani Pavlović (07) – 50m leđno (38.93) – 6 mjesto; 50m prsno (46.18) – 8 mjesto; 50m slobodno (34.77) – 10 mjesto;

Danica Sorić (08) -50m prsno (48.54) – 8 mjesto; 50m leđno (45.04) – 10 mjesto;

Maksim Vrkić (09) – 25m prsno (24.13) – 6 mjesto

Matej Jurišić (08) – 50m prsno (47.77) – 9 mjesto

U ŠTAFETNIM DISCIPLINAMA PLASMAN MEĐU PRVIH 10 OSTVARILI SU:

JADERA AB 1 plivači u sastavu: Andrija Kačanić (07), Ante Petković (07), Maksim Vrkić (09) i Matej Jurišić (08) – 4x50m slobodno štafeta (2:35.59) – 10 mjesto;

JADERA AB 1 plivačice Rita Herceg (07), Karla Torbarina (07), Mirta Zubčić (08), Melani Pavlović (07) – 4x50m slobodno štafeta (2:27.78) – 6 mjesto;

JADERA AB 1 plivači u sastavu: Matej Jurišić (08), Mate Molnar (08), Maksim Vrkić (09) i Ivano Kuman (08), – 4x50m slobodno mješovito štafeta (2:53.95) – 9 mjesto;

JADERA AB 1 plivačice Danica Sorić (07), Rita Herceg (07), Melani Pavlović (07), Mirta Zubčić (08), – 4x50m mješovito štafeta (2:44.70) – 5 mjesto;

Na natjecanju su nastupili: Dora Babić, Lovre Baraka, Ana Grubelić, Rita Herceg, Barbara Jerak, Matej Jurišić, Andrija Kačanić, Ivano Kuman, Mate Molnar, Melanie Pavlović, Ante Petković, Danica Sorić, Jakov Šarić, Mareta Štrbac, Karla Torbarina, Maksim Vrkić, Šimun Zdrilić, Mirta Zubčić.

Treneri koji su vodili ekipu: Marijan Čulina, prof. i Edgar Nimac