ŽNK Donat nakon velike borbe u Dubrovniku poražen od Omble

Vrijeme čitanja: < 1 min

ŽNK Donat poražen je danas u Dubrovniku od Omble rezultatom 8:4 u susretu 11. kola 2. HNLŽ jug.

Zadranke se tako nisu uspjele revanširati za poraz u prošlom kolu kada su na svom terenu izgubile od istog protivnika.

Evo kako je dvoboj vidjela kapetanica Donata, Antonija Goja.

“Vraćamo se iz Dubrovnika poražene međutim ne može se reći da smo u potpunosti nezadovoljne. Opet nas je, kao i u prvoj utakmici, neiskustvo koštalo bodova ali napredak u igri je vidljiv. Primile smo rani pogodak, pa nakon toga uspjeli iznenaditi domaćina i prijeći u vodstvo od 2:1. Nažalost taj rezultat nismo održali do poluvremena te na odmor domaćin odlazi sa prednošću 5:3.

Znali smo da u drugo poluvrijeme moramo ući agresivno, postigli smo rani pogodak i vratili utakmicu u neizvjesnost. Nakon toga propuštamo praktički stopostotnu šansu za izjednačenje što Ombla kažnjava te odlazi na 6:4. Mora se priznati da nam je pri kraju utakmice, nakon dugog puta, lagano ponestalo i snage što se vidi na konačnom rezultatu. Bez obzira na to, bila je ovo još jedna solidna predstava. Čestitam Ombli na zasluženoj pobjedi, a mi se maksimalno motivirane okrećemo nastavku prvenstva i sljedećem srazu protiv Dugopolja na domaćem terenu.”

Igračice Donata tako su ostale na trećem, posljednjem mjestu ljestvice bez pobjede. Dugopolje je na prvoj, a Ombla na drugoj poziciji.

Do kraja prvenstva Donatovke će odigrati još dva susreta i to oba protiv Dugopolja. Prvi kod kuće, a drugi u gostima.